התאומות הסיאמיות שחולקות מוח אחד

טטיאנה וכריסטה נולדו עם קשר נדיר ובלתי ניתן להפרדה. שתי התאומות הקנדיות הן היחידות בעולם שחולקות מוח אחד שמאפשר לכל אחת מהן, כפי שטוענים בני משפחתם, לראות את העולם דרך עיני אחותה

נדיר: התאומות שחולקות מוח (channel 4)

את הרגע בו שמעה פליסיה הוגאן לראשונה כי היא נושאת ברחמה תאומות סיאמיות היא לעולם לא תשכח. "הרופא פשוט ישב שם ואמר: 'אין דרך פשוטה לבשר זאת, אבל הבנות שלך מחוברות בראש'", היא נזכרת. למרות המלצות המומחים התעקשה פליסיה להמשיך בהיריון.

יותר משלוש שנים אחר כך היא לא מתחרטת על ההחלטה וגאה בתאומות טטיאנה וכריסטה, היחידות בעולם שחולקות מוח משותף. בשל החיבור הנדיר ביניהן אין אפשרות להפריד בין הבנות ובני המשפחה מוונקובר שבקנדה מתמודדים עם הקשיים כל יום מחדש.

השתיים אומנם מצליחות ללכת יחד בצורה מדהימה, אך לא תמיד מסכימות על הכיוון - דבר שמעורר לעתים בעיות. בנוסף הן נאלצו לעבור לא מעט ניתוחים לא פשוטים בשל מצבן הבריאותי, אבל אמם שומרת על אופטימיות לאורך כל הדרך. "אנחנו חיים את היום", היא מסבירה. "נדאג לגבי המחר כשהוא יגיע".

בעולם הרפואה נדהמו מכושר ההישרדות של התאומות ואומרים כי ככל הידוע הן היחידות בעולם בעלות קשר נויורולוגי. "הקשר הזה", סבורים בני משפחתן, "עושה אותן מיוחדות מאוד ומאפשר להן לראות כל אחת דרך העיניים של השנייה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק