בפעם הראשונה: כך נשמעת השמש

מדענים פענחו תמונות לווין של טבעות מגנטיות על פני השמש והצליחו לראשונה להפיק מהם צלילים אותם השוו להרמוניות מוזיקליות. "מדהים לשמוע את הצלילים האלה לראשונה, ממקור כה חזק ועוצמתי" אמר אחד החוקרים. צפו בתמונות המרהיבות והאזינו לצלילים הלוהטים

אסטרונומים באוניברסיטת שפילד הצליחו לתעד בפעם הראשונה את ההרמוניה המוזיקלית המופקת על ידי השדה המגנטי באטמוספירה החיצונית של השמש.

צוות המומחים גילה כי לולאות מגנטיות ענקיות מתפתלות מהשכבה החיצונית של האטמוספירה של הכוכב, ומסוגלות לרטוט באופן המזכיר מיתרים של כלי נגינה.

באמצעות תמונות לוויין של לולאות אלו, שאורכן כמאה אלף ק"מ, הצליחו המדענים לשחזר את הצליל על ידי הפיכת התנודות לרעשים ואז להאיץ את התדירות כך שניתן יהיה לקלוט את הצלילים באוזניים אנושיות.

"זה היה יפה להפליא ומרגש לשמוע את הרעשים האלה בפעם הראשונה ממקור כזה גדול וחזק", סיפר בהתרגשות ל"טלגרף" הבריטי פרופסור רוברטוס ואן פיי-סיבנבורגן, ראש קבוצת המחקר והביע תקווה כי בעזרת הממצאים יוכלו הוא ועמיתיו ללמוד עוד דברים חדשים על השמש.

לתופעה אמנם עלולות להיות השפעות אפילו קטסטרופליות על כדור הארץ ועל הלוויינים שנעים סביבו, אך זה לא מדאיג את המדענים בשפילד. הם מעדיפים ליהנות מהתגלית. "הלולאות האלה מתנהגות כמו מיתרים של גיטרה", הם מסבירים. "מיתרים שמלמדים אותנו שגם ללהבות האש יש התחלה וסוף, ממש כמו הרמוניות של מוזיקה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק