דרא"פ מציגה: אמונות טפלות במיוחד

הם מלאי אמונות טפלות: שחיטת תרנגולות ומריחת הדם על השחקנים, קפיצה מעל אש - אלו רק חלק מהטקסים ששחקני הכדורגל באפריקה עורכים לקראת המשחקים. כתבת רשת CNN יצאה לבדוק - האם זה באמת מתכון לניצחון?

שחקני כדורגל רבים מחזיקים באמונות טפלות. חלק מהם פוסעים למגרש ברגל ימין, אחרים מפזרים שום על הקווים - אבל רק באפריקה מזמנים רופאי אלילים כדי להבטיח ניצחון במשחק.

ג'רמה סודו, בעליה של קבוצת כדורגל דרום אפריקנית ומי שאימן בעבר את ה"בפאנה בפאנה" - כינויה של הנבחרת הלאומית, מספר בראיון לרשת CNN שיש לו גם אמונות טפלות שגרתיות. "לרוב אני לא קושר את הנעליים", הוא אומר, "אני נכנס למגרש עם שרוכים פתוחים, עורך חימום עם נעליים לא קשורות ורק אז אני יוצא, נכנס שוב ואז קושר את השרוכים".

אבל בדרום אפריקה לא מסתפקים באי קשירת שרוכים - אלא הולכים הרבה יותר רחוק. "אני זוכר לילה אחד הם שחטו כבש , אהה .. תרנגולת ומרחו את הדם על הצוואר של השחקנים", אומר המאמן וממשיך לתאר את הטקסים: "לפעמים הם קופצים מעל אש. אתה צריך לקפוץ, אם האש הזו תופסת אותך .. אומרים שזה כדי להיפטר מרוחות רעות".

אחרי היכולת הלא מרשימה שהציגה נבחרת דרא"פ בגביע העולם, כתבת רשת CNN מקשה: "אבל מה קורה אם אתה מפסיד בכל זאת?". סודו לא מהסס בתשובה: "אז אתה כנראה צריך לקפוץ גבוה יותר מעל האש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהמונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מונדיאל 2010 בדרום אפריקה: סיקור מיוחד

בלונדיניות בחצאיות? לא אצל פיפ"א

צפו במראדונה תוקף את פלה

חדש ב-BBC: שידור נטול וובוזלה

צפו: ההחמצה של גרין - גרסת הלגו

פיפ"א מודיעה: הוובוזלות לא הולכות לשום מקום

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד