תינוק הוקפא לארבעה ימים - ושרד

פעוט מבריטניה נולד עם פגם מולד רציני: שני חורים בלב. הוריו, שראו את מצבו של התינוק הולך ומידרדר, מיהרו לפנות לרופאים כדי שיצילו אותו. בבית החולים עבר התינוק הליך רפואי לא שגרתי: הוא הוקפא למשך ארבעה ימים, במהלכם סתמו את החורים. התוצאה: התינוק בריא ומלא בכוח, מרץ וחיוכים חמים. צפו ב"קפוא" ששב מהקרח

תינוק בן 16 שבועות "חזר לחיים" אחרי ששרד ניתוח לא שגרתי ומורכב ביותר שדרש הקפאה של ארבעה ימים.

הרך הנולד, פינלי ברטון, עבר את תהליך ההקפאה יוצא הדופן כדי שהמנתחים יוכלו לסתום פגם מולד - שני חורים בליבו - מבלי לגרום ללב הקטן לקרוס.

"בהתחלה הוא היה שקט מאוד וחלש", אומרת האם דונה. היא ואבי התינוק אהרון ברטון, פנו לעזרת הרופאים לאחר שהבחינו בסימני המצוקה שהראה התינוק ולכך שהוא לא העלה במשקל במשך זמן רב.

פינלי הקטן זכה מהוריו אחרי התהליך לכינוי "קפוא" למרות שעכשיו הוא נראה תינוק בריא ומלא מרץ. "עכשיו הוא עושה המון רעש, הוא מחייך ושמח, הוא פשוט ילד טוב, הנוכחות שלו ממלאת את החדר", אומרת אמו בחיוך גדול.

שיטת הטיפול: "היפותרמיה תרפויטית"

הטיפול הרפואי יוצא הדופן נקרא "היפותרמיה תרפויטית" - קירור הגוף לצורך ריפוי. בשיטה זו מורידים את טמפרטורת גופו של חולה כדי למנוע קריסה של מערכות הדם והרקמות במקרה של חשש מאובדן דם רב בניתוח או פציעה.

רופאים מנתחים שוקלים שימוש בשיטה בזמן דום לב, שבץ, התקף לב או פגיעה בעורק מרכזי. כדי לקרר את הגוף , הרופאים משתמשים במים קפואים ושמיכה מיוחדת ששומרת על חום הגוף.

בשנים האחרונות הרופאים משתמשים בשיטה יותר ויותר. במקרים רבים משתמשים בטכניקה הזו עבור תינוקות חולים מיד אחרי שהם נולדים, אולם הקפאה כללית, כפי שניתן לראות בתמונות שלפניכם - היא נדירה מאוד.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק