תעלומת מותו של המיליונר היהודי מניו יורק: רצח או התאבדות?

בני משפחתו ומקורביו של סולומון אובסטפלד, שנמצא מת לפני 10 ימים לאחר שנפל באופן מסתורי ממרפסת משרדו בניו-יורק, לא מאמינים שהיה מסוגל לשים קץ לחייו. צוות חקירה מיוחד שנשכר כדי לשפוך אור על פרטי האירוע מנסה לברר מי עומד מאחורי מותו של המיליונר היהודי, ששמו נקשר בעבר גם לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט

כיצד מת סולומון אובסטפלד? צילום ארכיון (דיילי ניוז)

תעלומת מותו של המיליונר היהודי החרדי סולומון אובסטפלד בניו-יורק: בני משפחתו של איש העסקים המצליח, שנמצא מת לפני 10 ימים לאחר שנפל ממרפסת משרדו שבקומה ה-19, טוענים כי לא מדובר בהתאבדות - אלא ברצח.

עיתון ה"ניו יורק דיילי ניוז" פרסם אתמול כי מקורביו של אובסטפלד שכרו את שירותם של חוקרים פרטיים, כדי לפזר את הערפל השורה על נסיבות מותו - זאת למרות קביעת הנציג הרפואי במשטרה כי מדובר בהתאבדות.

לטענת בני המשפחה, אובסטפלד לא יכול היה לקפוץ אל מותו מהקומה ה-19, שכן המרפסת של משרדו מוקפת בחומה בגובה של כ-3 מטרים. יתרה מזאת, מצלמות האבטחה של הבניין הפסיקו לפעול בשל תקלה טכנית באופן מסתורי למדי דקות לפני מותו של המיליונר.

המיליונר שהיה חבר של שרון ואולמרט

עדויות חדשות שמתפרסמות במגזין האמריקני חושפות קשרים עסקיים בין המנוח לבין ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. המיליונר היה מקורב מאד למשפחתו של מרטין שלאף, המבוקש בארץ בעקבות חשד להעברת כספים לא חוקית לשרון. בנוסף, אובסטפלד עמד בראש חברת השקעות בה נראה מבקר לאחרונה גם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, והוא הכיר אותו באופן אישי.

"האנשים ששכרו אותנו לא מאמינים כי אובסטפלד התאבד, והם מאוד מעוניינים לחשוף למה זה קרה", מספר תום רוסקין, חבר בצוות החקירה. לדבריו, אנשים שבוחרים להתאבד משאירים לרוב פתק או צוואה מתוך מחשבה על בני משפחתם, מה שלא אירע במקרה זה.