דרום אפריקה: המונדיאל משביע את חסרי הבית

2,000 חסרי בית הגיעו לכנסיה בפרטוריה, שם הם זכו לשמוע דרשות ולהתפלל למען הנבחרת המקומית, וגם לאכול ארוחה חמה במהלך הצפייה במונדיאל. למרות התפילות והעידוד הפסידה אתמול דרום אפריקה 0-3 לנבחרת של אורוגוואי, וכנראה שהמשחק בשבוע הבא מול צרפת יהיה האחרון שלהם מול הקהל הביתי

דרום אפריקנים רבים התגייסו למען הצלחת המונדיאל: בין אם בבניית תשתיות או בעזרה לשמירה על הסדר במגרשים. גם הכנסייה בדרום אפריקה התגייסה, אבל למען אלה שידם אינה משגת - חסרי הבית.

אתמול הגיעו כאלפיים חסרי בית לכנסיה בשכונה עשירה יחסית בפרטוריה, והצליחו להתקרב אל הדת, לא זו של ישו, אלא דת הכדורגל. דירקי ואן-ספוי, הכומר שמנהל את הכנסיה הסביר כי "אנו אחראים על האנשים האלה, הם באים לכאן לחפש עבודה מהמדינות השכנות לנו ואנחנו רואים באירוח שלהם הזדמנות להגיע אליהם".

שלושה שערים - וארוחה חמה

חסרי הבית הגיעו לכנסיה כבר משעות הצהריים, והחלו בתפילות למען הצלחת הבפאנה בפאנה, הכדורגלנים של דרום אפריקה. אך כאשר זמן המשחק התקרב, החליפו הוובוזלות הרעשניות את התפילות, ובמקום הדרשה החלו האוהדים לשיר שירי עידוד.

לצערם של האוהדים, דייגו פורלאן היה גדול על הנבחרת האפריקנית, וכבש שני שערים בדרך לניצחון 0-3 על האפריקנים החביבים. למרות התבוסה, התנחמו האוהדים בארוחה חמה, וגם הכומר ואן-ספוי היה מרוצה. "ימי המונדיאל הם באמת ימים טובים בהיסטוריה של דרום אפריקה", אמר, "יש לנו הזדמנות ענקית לעזור לאנשים".