"ישו" נפגע מברק - ונשרף כליל

תושבי העיירה מונרו באוהיו, ארה"ב, כבר החלו לאסוף את שייריו של הפסל הענק שעמד בכנסייה העירונית משנת 2004, "מלך המלכים". הפסל, שמציג את דמותו של ישו, נפגע ממכת ברק ישירה ונשרף לחלוטין. התושבים רוצים עכשיו לבנות אותו מחדש מחומר חסין-אש

"מלך המלכים" עולה באש (AP)

פסל בגובה שש קומות בעיירה מונרו במדינת אוהיו שבארה"ב ספג אמש פגיעת ברק ונשרף לחלוטין. מישו ענק שמניף ידיו אל על - נותר רק שלד פלדה מפוחם ושאריות חומר סינטטי דמוי קצף ממנו היה בנוי הפסל, אותן אספו העוברים והשבים.

פסל "מלך המלכים", אחד מסמליה המוכרים של מדינת אוהיו, עמד מאז 2004 בכנסייה האוונגליסטית "סוליד רוק" (סלע יציב) בעיירה מונרו, צפונית לסינסינטי.

מכת הברק הבעירה את הפסל סמוך לשעה 23:15 בלילה. הפסל, שגובהו כ-19 מטרים ורוחבו כ- 12 מטרים, הראה את פלג גופו העליון של מבשר הנצרות. בארה"ב הוא כונה "ישו טאצ'דאון", מפני שהדרך בה ידיו הורמו דומה לדרך בה שופט פוטבול מסמן שער במשחק הפופולרי.

הפסל ייבנה שוב - מחוסר חסין אש

"מלך המלכים", או "ישו טאצ'דאון", היה עשוי מקצף פלסטי ופיברגלאס על מסגרת פלדה, וזו גם ככל הנראה סיבת ההתלקחות המהירה. האש התפשטה מהפסל לאמפי-תיאטרון סמוך, אך מכבי האש הצליחו לבלום אותה לפני שייגרם נזק נוסף.

מעבר לנזק הרוחני שתושבי מונרו ודאי חשים, הנזק הכלכלי בעקבות שריפת הפסל הענק מוערכת ב-300,000 עד 700,000 דולרים, ועוד כ-400,000 דולרים על השריפה באמפי-תיאטרון.

דרלין בישופ, אחת ממנהלי הכנסייה, אמרה כי "הפסל היה חשוב להרבה אנשים". היא הוסיפה כי "הפסל ישוב, אבל הפעם נלך על משהו חסין-אש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק