נעצר עם פיגיון וחרב בפקיסטן: "באתי להרוג את בן לאדן"

כשברשותו אקדח, פיגיון וחרב, הדהים אזרח אמריקני בן 52 את כוחות הביטחון הפקיסטניים שעצרו אותו בצפון המדינה: "אני בשיאה של משימת-יחיד להרוג את בן לאדן". בחקירתו סיפר: "אלוהים איתי, אני משוכנע שאצליח במשימה". השגרירות האמריקנית מנסה לשחררו

בן לאדן. "באתי להרוג אותו" (רויטרס)

מה שיותר מ-100 אלף חיילים אמריקניים לא עושים כבר 10 שנים - אדם אחד עם פיגיון יוכל לעשות? אזרח אמריקני בן 52 נעצר בראשית השבוע בצפון פקיסטן על ידי כוחות הביטחון המקומיים, ואמר: "באתי להרוג את בן לאדן".

גארי ברוקס פולקנר נעצר במחוז הצפוני פשאוור, כשבאמתחתו אקדח, פיגיון, חרב, אמצעים לראיית לילה ואפילו ספרים העוסקים בהפצת הנצרות. כוחות הביטחון עצרו אותו בסמוך לגבול, מקום הידוע כאחד המעוזים של ארגון הטאליבאן.

"אני בשיאה של משימת-יחיד להרוג את בן לאדן, שמתחבא באזור ההרים לאורך הגבול", אמר לתדהמת החוקרים המקומיים. "אלוהים איתי ואני בטוח שאצליח להרוג אותו". מהחקירה עלה עוד כי פולקנר, תושב קליפורניה, הגיע בראשית החודש לפקיסטן. "הוא נחקר כעת על ידי גורמי המודיעין", אמר היום קצין בכיר בכוחות הביטחון.

ממשיך לפרסם מסרים

שגרירות ארצות הברית בפקיסטן אישרה היום כי אזרח אמריקני נעצר והוסיפה כי בשלב זה מתנהלים מגעים להעברתו לידי נציגי השגרירות.

מאז פיגועי ה-11 בספטמבר הוכרז פרס על סך 25 מיליון דולרים וחיסיון מוחלט עבור כל אדם שיספק מידע מודיעיני שעשוי להוביל לבן לאדן. בינתיים, ממשיך בן לאדן לפרסם מסרים ממקום מחבואו, והיום איים להוציא להורג חיילים אמריקניים שיילקחו בשבי.

רוצים לקבל סיפורים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק