הטרנד החדש: קו אופנה סקסי לילדות

לאחר שבתם הקטנה של טום קרוז וקתי הולמס נצפתה באופן קבוע הולכת על נעלי עקב זה היה רק עניין של זמן עד להתפתחות טרנד עולמי בעקבותיה. רשתות ביגוד והנעלה משיקות בתקופה האחרונה קולקציות סקסיות לילדות צעירות. ההורים וארגונים לזכויות הילד מתנגדים אך מתקשים להתמודד עם דרישת הילדות להתלבש לפי צו האופנה

סורי קרוז - בעקבים (דיילי מייל)

רשתות האופנה בבריטניה מציעות לאחרונה למכירה נעלי עקב לפעוטות, זאת למרות הדאגה ההולכת וגוברת מהעיסוק במיניות של ילדים. נעלי העקב לקטנטנות הפכו ללהיט לאחר שבתם של טום קרוז וקטי הולמס נראתה צועדת בהן בגאווה, כשהייתה בת שלוש.

סורי קרוז צולמה מספר פעמים בפומבי כשהיא הולכת על עקבים, עם שפתון אדום על שפתיה. אמה חוזרת וטוענת שמדובר רק במשחק אופנתי בלתי מזיק שהיא משחקת עם הילדה, אך צילומיה ממשיכים לככב בעיתוני הרכילות.

בעקבות הסיקור הנרחב של הילדה המפורסמת, רשתות ביגוד והנעלה משיקות בתקופה האחרונה קווי אופנה נשיים לילדות, כשהתמונה של סורי מופיעה בחנויות בגאווה. אך לטרנד החדש קמים גם מתנגדים רבים, בניהם ארגונים למען זכויות הילדים שזועמים על עידוד המיניות בתמונות. בנוסף, רופאים רבים טוענים שנעלי עקב מזיקות מאוד ליציבות ולהתפתחות הפיזית של הילדות.

בריטניה: חוק נגד חצאיות קצרות

חנויות האופנה אף מצליחות לעורר את זעמם של ההורים לאחר השקת סט איפור וחולצות בסגנון "נשות הכדורגלנים" לילדות. ההורים שחושבים שמוצרי האופנה לא מועילים להתפתחות הנפשית והפיזית של הילדות עדיין נאלצים להתמודד עם זעקות: "לכולן יש כבר" ו"תקני לי".

בניסיון להתמודד עם הטרנד החדש הפרלמנט הבריטי מנסה בימים האלה להעביר חוק על פיו המדים לתלמידות בית הספר לא יכללו חצאיות קצרות מידי, שוב כדי למנוע מיניות. אבל זה נראה שככל שהנושא מעצבן יותר את ההורים והמורים דווקא גדל רצונן של הבנות הצעירות למרוד.