הנבחרת תגרום גאווה לדיקטטור?

הנבחרת מקוריאה הצפונית היא הנבחרת האלמונית ביותר במונדיאל בדרום אפריקה - השחקנים שלה משחקים בליגה המקומית, ואת מחנה האימונים שלה לקראת המונדיאל היא קיימה באתר סגור ומרוחק עם אבטחה צבאית כבדה. במסיבת העיתונאים לקראת המשחק מול ברזיל הבטיח המאמן: "יש לנו אופי מברזל ואנחנו הולכים לנצח"

הנעלם הגדול של המונדיאל בדרום אפריקה היא ללא ספק נבחרת הכדורגל של קוריאה הצפונית. הנבחרת, שפרט לשחקן אחד מורכבת משחקנים שמשחקים בליגה המקומית, הייתה הנבחרת הראשונה שהגיעה לדרום אפריקה, והתמקמה לה באזור מרוחק משאר הנבחרות. במסיבת עיתונאים לקראת משחקה מול ברזיל, התייחס מאמן הנבחרת קים ג'ונג הון להזדמנות של הנבחרת שלו לגרום אושר לדיקטטור ששולט במדינה, קים ג'ונג איל.

"לשחקנים שלנו יש יכולות גבוהות מאוד", אומר המאמן, "היום נראה לעולם כמה כישרוניים אנחנו, ננצח את ברזיל ונביא אושר למנהיגנו הדגול קים ג'ונג איל", מבטיח. לדבריו לאנשים בקוריאה הצפונית ישנו אופי מברזל, והגאווה בייצוג המדינה תגרום להם להתעלות בטורניר הכדורגל החשוב בעולם.

לא מתביישים להיוועץ בותיקים

הופעתה היחידה של קוריאה הצפונית עד כה במשחקי הגביע העולמי הייתה לפני 44 שנים באנגליה. אז, הנבחרת האלמונית הצליחה להדהים את העולם כולו כאשר ניצחה את איטליה הגדולה, והודחה רק לאחר קרב מותח מול פורטוגל בהנהגת אאוזביו. המאמן סיפר על הקשר המיוחד בין הכוכבים של אז, לשחקנים של היום

"ישנם עדיין שחקנים ששיחקו בגביע העולם בשנת 1966 שעדיין בחיים. פגשנו חלק מהם לפני שהגענו לדרום אפריקה", אומר ג'ונג הון, "הם הגיעו מספר פעמים למחנה האימון שלנו במדינה והעשירו אותנו מהניסיון ומהידע שלהם, הכל כדי לעשות את המנהיג שלנו גאה". למרות שהמשחקים לא ישודרו במדינה, יש לנו תחושה שג'ונג איל ידע על התוצאות - וזה עלול להיגמר בבכי.