סין: אב מכר את בנו הפעוט ב-10,000 ש"ח

גבר סיני בן 22 פרסם הודעת מכירה ברשת: "פעוט בן שנתיים למכירה". בחודש אפריל האחרון הוא מצא קונים - זוג מהעיר הגדולה בייג'ין, שרכש את הילד בסכום השווה ל-10,000 ש"ח והחזיק בו עד שבית המשפט התערב

ילדים למכירה ברשת (רויטרס)

מכר את בנו בגלל מחסור בזמן וכסף: בית המשפט בסין גזר היום את עונשו של האב בן ה-22, שמכר את בנו הפעוט באינטרנט בתמורה לסכום שווה ערך ל-10,000 שקלים בחודש.

הגבר, מפרובינציית הוביי במדינה, מכר את בנו בן השנתיים לזוג מבייג'ין בחודש אפריל האחרון. העסקה יצאה לפועל אחרי שהאיש פרסם הודעת מכירה ברשת - כך דיווח העיתון "בייג'ין טיימס". האיש שמזוהה בשם "לו", מכר את הילד אחרי שנפרד מאמו. אחרי שנתפס הוא אמר לבית המשפט שאין לו "זמן או כסף לגדל את הילד".

במהלך המשפט התמלא לו הצעיר בחרטה. גם אם הפעוט התמלאה בעצב והשניים אמרו שהם רוצים את הילד בחזרה. הם גם הכריזו שדווקא זוג הקונים מבייג'ין - הוא הזוג האשם בסחר בילדים. בית המשפט לא השתכנע, וגזר על לו עונש שיש שיאמרו שלא תואם את גודל הפשע - חצי שנה בפנים ועוד שנה על תנאי.

הזוג מבייג'ין כלל לא הועמד לדין. על פי העדות שלהם - הם פשוט הצילו את הפעוט מידיו של האב חסר התקנה, גם אם הם היו צריכים לשלם בתמורה למעשה. למרות גזר הדין וחומרת מעשה האב, החוק הסיני מחייב את בני הזוג להחזיר את הילד לאביו מפני שהעסקה לא הייתה חוקית. כך קורה שהפעוט האומלל ישוב לידיים שנטשו אותו בעוד חצי שנה.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק