צפו במסע של הצבא הכתום למונדיאל

רוב אוהדי הכדורגל שהגיעו למונדיאל בדרום אפריקה עשו זאת בטיסה. לעומתם, החליטו כמאה הולנדים לנסוע את כל הדרך ממדינתם לדרום אפריקה, שם הם הקימו מחנה לאוהדים. במחנה נהנים האוהדים מהופעות של להקות הולנדיות, ובירות הולנדיות שעברו 20 אלף ק"מ והגיעו קרות לדרום אפריקה

אוהדי כדורגל שרופים מוכנים לעשות כמעט הכל למען הקבוצה שלהם, אוהדי נבחרת הולנד הם לא שונים בהרבה. רוב אוהדי נבחרת האורנג' בחרו באפשרות הקלה וטסו מאמסטרדם לדרום אפריקה, אבל כמאה בני אדם החליטו לעשות זאת בדרך הפחות נוחה, אבל מהנה הרבה יותר - הם פשוט הניעו את כלי הרכב ונסעו מהולנד היישר לדרום אפריקה.

האוהדים הללו, חובבי מחנאות, עברו כ-20 אלף קילומטרים וחצו 15 מדינות. בשנייה שהתמקמו הם הקימו מחנה שדואג לכל צרכיהם. בנוסף למקלחות ולתאי השירותים, ישנו גם תא קירור המאחסן את מיטב הבירות שהובאו מהולנד במיוחד למונדיאל. למרות שהם רחוקים מהפאבים של אמסטרדם, האוהדים שומרים אמונים לבירה המקומית.

"הנסיעה שינתה את חיי"

מוריס וודרמן בן ה-29 עזב את ביתו שבהולנד לפני כחודשיים. את המסע לדרום אפריקה הוא העביר בתוך מכונית הפולקסוואגן שלו, מודל 1975. "התחלתי באירופה, עליתי על מעבורת לטוניס ומשם ללוב, מצרים, סודן וקניה", מתאר וודרמן את המסע, "לראות את כל העולם מחלון המכונית שלך זו חוויה ששינתה את חיי".

מי שארגן את המחנה לאוהדים היה יוקו דה ווי, אוהד מושבע של הולנד. "אני בסך הכל רוצה לאפשר טיולים זולים לאוהדי הכדורגל", הוא אומר. במחנה ההולנדי יכולים הערב לחגוג עם הלהקה שהגיעה במיוחד מהולנד, לאחר שהנבחרת שלהם גברה על דנמרק 0-2, ובכך מתקרבת לעלייה לשמינית הגמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מונדיאל 2010 בדרום אפריקה: סיקור מיוחד

פיפ"א מודיעה: הבובוזלות לא הולכות לשום מקום

מונדיאל 2010 יוצא לדרך

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן