האמא הכי זקנה בעולם גוססת

"לא ידעתי שלידה בגיל 70 עלולה לסכן את חיי" - כך אומרת ראג'ו בת ה-72 מהודו, אם לילדה בת שנה וחצי שנולדה בעקבות הפריית מבחנה. אחרי שהגשימה את משאלת חייה וילדה לראשונה בגיל 70, מתמודדת עכשיו הקשישה ההודית עם סיבוכים קשים שככל הנראה יגרמו למותה, אבל היא טוענת: "לפחות חייתי מספיק כדי להפוך לאם"

ראג'ו בת ה-70. האם הכי זקנה בעולם (הסאן)

הריון מאוחר מדי: ראג'ו דווי לוהאן בת ה-72 מודה שהיא חלשה מדי כדי להתגבר על הסיבוכים שנוצרו במהלך הריונה, אך האם הגאה לתינוקת נאבין בת ה-18 חודשים אומרת: "חלמתי שיהיה לי ילד כל חיי. לא משנה לי שאני חולה כי לפחות חייתי מספיק כדי להפוך לאם".

רוצים לקבל עדכון על קטעי וידאו? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראג'ו החולה צמודה כעת למיטתה ואינה חזקה מספיק אפילו כדי להרים את הילדה הקטנה אותה הביאה לעולם כשהייתה בת 70. היא ובעלה בן ה-73 גרים בכפר בהודו, והם טוענים כי לא הבינו את הסיכונים הכרוכים בלידה בגיל מאוחר כל-כך. "הרופא אף פעם לא הזהיר אותי שמסוכן להביא ילד בגילי", אומרת ראג'ו בצער.

אחרי שחגגה את לידת בתה, ראג'ו סבלה מסיבוכים רבים והיא משתמשת במשככי כאבים באופן קבוע. אחותה בת ה-60 עברה לגור איתה כדי לטפל בתינוקת. "אנחנו לא מודאגים, יהיה מי שיטפל בילדתנו אחרינו, יש לה הרבה דודים ודודות במשפחה", אומרים ההורים.

הרופא השנוי במחלוקת שטיפל בראג'ו ועודד אותה ללדת, אומר שלמצב הבריאותי שלה אין קשר לעובדה שילדה בגיל מתקדם כל-כך. "אף על פי שבריאותה מידרדרת, לפחות היא תמות בשלווה, בידיעה שלא יזכרו אותה כעקרה", אמר הרופא.