קזחסטן ו"בוראט" - כבר לא ברוגז?

לפני ארבע שנים קזחסטן הכריזה מלחמה נגד הקומיקאי סשה ברון-כהן והסרט בו הוא מככב – "בוראט". הקזחים נעלבו מבוראט עד עמקי נשמתם ובין הוליווד למדינה הקזחית התפתחה מערכת יחסים עכורה. עכשיו, שורה של במאים מפיקים וסלבריטאים מכל העולם מתכוונים להגיע למדינה האסיאתית לעשות סולחה

ברון-כהן כ"ברונו" (חדשות 2)

פסטיבל סרטי הפעולה הבינלאומי הראשון של קזחסטן יתקיים בקרוב בבירה ובו ישתתפו בין היתר המתאבק מייק טייסון והמפיק האמריקני הארווי ויינשטיין. למרות הניסיונות לגשר על משקעי העבר בין קזחסטן להוליווד, "בוראט", הלא הוא סשה ברון-כהן, לא הוזמן ונחשב עדיין כאישיות לא רצויה במדינה.

אחרי יציאת הסרט של כהן למסכים ברחבי העולם, המדינה, המונה 16 מיליון איש הפכה ללעג ונתפסה בעיני מיליוני צופים כמדינה גזענית ופרימיטיבית. הכעס של הקזחים היה גדול אף יותר מאחר שלמרות שהסרט מתאר את קזחסטן, הוא לא צולם בה ואפילו לא דוברה בו השפה המקומית אלא בליל של רומנית ועברית.

עכשיו, ארבע שנים לאחר יציאת הסרט, קזחסטן תארח פסטיבל סרטי פעולה שייערך מה-27 ביוני בעיר הבירה אסטנה. על פי המפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות", המארגנים מבקשים להדגיש כי כוכבים רבים מתעשיית סרטי הפעולה בהוליווד צפויים להגיע ולסיים את הסכסוך המתמשך.