האישה שחיה 16 שנה את אותו היום

שתי תאונות דרכים קשות שעברה מישל פיפוטס הבריטית שינו את חייה מקצה לקצה. הזיכרון שלה לטווח קצר אבד והיא חיה למעשה את אותו יום שוב ושוב. בכל בוקר מתעוררת מישל וחושבת שהשנה היא 1994. אפילו בעלה צריך להראות לה תמונות כדי להוכיח לה שהשניים נשואים

חיה בעבר. מישל פילפוטס (daily mail)

בכל יום מתעוררת מישל פילפוטס לצד גבר שלטענתה אינה מכירה. רק כאשר מסביר לה ה"פולש הזר" שהוא בעלה ומראה לה תמונה מיום חתונתם היא מצליחה להירגע. למחרת חוזר הסיפור על עצמו חלילה.

פילפוטס, תושבת אנגליה בת 47, איבדה את הזיכרון לטווח קצר בעקבות נזק מוחי שנגרם לה בעקבות שתי תאונות דרכים קשות וכבר 16 שנה שהיא חיה למעשה את אותו היום שוב ושוב. בעוד שכל מה שחוותה לפני 1994 חקוק בזיכרונה של פילפוטס, האירועים לאחר מכן נשכחו כאילו לא היו.

"מזל שהכרתי אותה לפני התאונות ושיש לנו הרבה תמונות", מנסה בעלה איאן להתבדח. "אחרת היא לא הייתה יודעת בכלל מי אני". מאז ההידרדרות במצבה של מישל היא ממעטת לצאת מהבית ונעזרת במכשיר ניווט אפילו כדי למצוא חנות אותה הכירה כל חייה. בנוסף, על מנת לנסות להתמודד עם הבעיה הקשה, היא משתמשת באינספור פתקים ותזכורות במכשיר הנייד שלה.

"אני מזדהה עם הסרט 'לקום אתמול בבוקר'", מציינת מישל. אך בעוד הקומדיה שיצאה לאקרנים ב-1993 מסתיימת בסוף טוב, העתיד עבור הבריטית כלל לא נראה מבטיח. "הזיכרון שלי אבד ואין סיכוי שהוא לעולם יחזור", היא פוסקת בעצב.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק