גם לכם נמאס מהבובוזלה?

הכלי עם השם החינני מצליח להוציא לא מעט אוהדי כדורגל מדעתם בכל רחבי העולם. קולות המחאה הגיעו כמובן גם לפייסבוק, אך נראה שעד שפיפ"א לא תאסור את השימוש בבובוזלות, לא תוכלו ליהנות מהמונדיאל בלי רחש הדבורים הטורדני

משחקי המונדיאל רק החלו וכבר זורמות התלונות: עם הישמע שריקת הפתיחה הגיעו גם קולות הבובוזלה שהצליחו להוציא אלפי אוהדים מדעתם.

הכלי המטריד עם השם החינני שוטף את רחובות דרום אפריקה ובעיקר את האצטדיונים, והפך לחלק בלתי נפרד מהקולות שנשמעים מהמגרש - לכל אורך המשחק. אך יש חובבי כדורגל שלא מצטרפים לחגיגה, ולא מדובר רק באוהדות. "זה נשמע כאילו יציע האוהדים רוחש דבורים", מתאר אחד הצופים. "זה מוציא את הכיף מהמשחק".

נראה שמחאת הבובוזלות לא נגמרת בכפתור הווליום בשלט. אוהדים בכל העולם הקימו קבוצה בפייסבוק שקוראת לפיפ"א לאסור את השימוש בכלי במגרשים. קרוב ל-25 אלף תומכים כבר הצטרפו לקבוצה, והיד עוד נטויה.

אחד הצופים סובל מהבובוזלה גם מחוץ למסך הטלוויזיה ומציע להרחיב את האיסור. "אני בעד שיאסרו את השימוש גם בשכונה שלי", כתב בדף האוהדים. "הילדים האלה מוציאים אותי מדעתי!!!". אוהדים אחרים מספרים שהכלי מחריש האזניים גורם להם לסיוטים בלילה: "חלמתי שמיליון דבורים ערכו קונצרט עם 90 אלף פילים", כתבה אוהדת אחרת.

רחשי האוהדים הגיעו גם להנהלת הערוץ הראשון, שמשדר את משחקי המונדיאל, אבל היכולת להתמודד עם התופעה כנראה מוגבלת. "אי אפשר להוריד את הסאונד של הקהל לגמרי, זה חלק מהשידור", נמסר לחדשות 2 באינטרנט מהערוץ הראשון. "אנחנו משתדלים להנמיך את הסאונד ככל שניתן, אבל זה משהו שכל הגופים המשדרים מנסים להתמודד אתו".

למרות ההתרעמות מצד האוהדים, מסבירים בערוץ שהכלי הפך לחלק מהאירוע. "אנחנו מעוניינים להעביר את האווירה במגרשים, לכן אי אפשר להשתיק את הקהל לגמרי", הוסיפו בערוץ. "כולם ידעו שזה הולך להטריד, לכן שוקלים כעת בפיפ"א לאסור את הכנסת הכלי למגרשים, אבל עד אז זה יישאר חלק מהשידור ואי אפשר לנתק את זה לחלוטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד על המונדיאל:

מונדיאל 2010 יוצא לדרך

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן