אובמה וקמרון התערבו על התוצאה

נשיא ארה"ב אובמה ורה"מ הבריטי קמרון שוחחו על משבר הנפט הענק ועל ההשלכות עבור חברת BP הבריטית, אבל באופן בלתי נמנע גלשה השיחה להתערבות על תוצאת המשחק בין שתי הנבחרות במסגרת המונדיאל. אף אחד מהמנהיגים לא הפסיד בירה לעמיתו, אבל די בטוח שקמרון היה מוכן לקנות לאובמה פאב שלם תמורת ניצחון על מגרש הכדורגל

אובמה בטלפון. ניצל בזכות טעות של השוער (רויטרס)

גם ההתערבות נגמרה בתיקו: רגע לפני המשחק בין נבחרות אנגליה וארצות הברית במסגרת בית ג' של המונדיאל, שוחחו מנהיגי שתי המדינות על משבר הנפט במפרץ מקסיקו - אבל לא שכחו להתערב על תוצאת המשחק. המפסיד - כך קבעו השניים - יזמין את המנצח לבירה מובחרת.

הנשיא אובמה ורה"מ הבריטי קמרון שוחחו הערב במשך למעלה מחצי שעה בעקבות המשבר האקולוגי החמור במפרץ מקסיקו. אובמה הבהיר לעמיתו הבריטי כי התסכול הרב שהוא חש לנוכח כתם הנפט הענק אינו מהווה התקפה על בריטניה. ממשרדו של קמרון נמסר כי "אובמה הביע את העצב שלו לנוכח האסון האנושי והסביבתי", אך הדגיש את החשיבות של חברת BP - בריטיש פטרוליום - עבור בריטניה, ארה"ב ומדינות נוספות.

שני המנהיגים סיכמו כי כי על חברת BP להמשיך "לעבוד באופן אינטסיבי כדי להבטיח שכל הצעדים הנדרשים יינקטו כדי להתמודד עם התוצאות של הקטסטרופה הזו".

המשחק עצמו הסתיים בתוצאת תיקו 1-1 מאכזבת, בעיקר עבור האוהדים האנגלים שרואים בנבחרתם - כמו תמיד - מועמדת מובילה לזכייה בגביע העולם. האנגלים פתחו מצויין עם שער של הקפטן סטיבן ג'רארד כבר בדקה ה-4, אולם טעות איומה של השוער האנגלי רוברט גרין, שהשמיט לשערו שלו את הכדור שבעט דמפסי האמריקני, העמידה את התוצאה על 1-1.

האנגלים תקפו במרץ לכל אורך המחצית השנייה ואף החמיצו לא מעט, אבל האמריקנים שמרו על השער והצליחו לגרד את התיקו היוקרתי כל כך. אז אף אחד מהמנהיגים לא יצטרך להזמין את עמיתו לבירה - אבל אין ספק שקמרון היה שמח להפסיד בירה אחת לאובמה - ולנצח את המשחק.