תמונה נדירה של ילדים-עבדים נמצאה אחרי 150 שנה

פיסת היסטוריה כואבת: בבית בעליית גג בעיר שארלוט בצפון קרוליינה, ארה"ב, נמצאה תמונה נדירה משנות ה-60 של המאה ה-19, בה נראים שני ילדים שחורים שהיו עבדים או שוחררו זמן קצר לפני הצילום - עדות לפרק האפל ביותר בהיסטוריה האמריקנית. אספן שילם עבור התמונה 30 אלף דולר, ואמר: "זו תמונה מרגשת ומכאיבה כאחד"

התמונה שנמצאה בעליית הגג (AP)

תמונה נדירה ביותר בת 150 שנה שנמצאה בעליית גג בצפון קרוליינה מציגה שני ילדים-עבדים שחורים, כשהם יחפים ולבושי סמרטוטים. היסטוריונים מעריכים שמדובר בילדים שהיו עבדים בעת הצילום או ששוחררו מהעבדות זמן קצר לפני כן.

התמונה, שצולמה בתחילת שנות ה-60 של המאה ה-18, מהווה עדות לחלק האפל ביותר של ההיסטוריה האמריקנית. "מדובר בחלק קשה ומכאיב ביותר של ההיסטוריה שלנו", אמר ההיסטוריון וויל סטאפ. "כשאתה מסתכל על התמונה אתה רואה שני ילדים שהפכו לקורבנות של ההיסטוריה הזו".

התמונה נמצאה במהלך חודש אפריל בעליית גג בבית בעיר שארלוט, צפון קרוליינה, ולצידה מסמך המכירה הרשמי של אחד הילדים המצולמים בשם ג'ון, תמורת 1150 דולרים – סכום לא קטן במונחים של הימים ההם.

האספן הניו יורקי קאיה מורגן סיפר כי הוא שילם 30 אלף דולר עבור התמונה הנדירה, ועוד 20 אלף דולר עבור מסמך המכירה של הילד. לטענתו, הבעלים של הבית בו נמצאה התמונה הוא צאצא של אותו ילד בשם ג'ון שצולם בתמונה. "עבורי זו תמונה מרגשת ומכאיבה כאחד", הוסיף האספן שרכש את פיסת ההיסטוריה הזו.