נמצאה בת ה-16 ששטה מסביב לעולם

אחרי דרמה לא קטנה וחיפושים שנערכו מספר שעות, הצליח מטוס אוסטרלי לאתר את הנערה האוסטרלית ששמה לעצמה למטרה להיות השייטת הצעירה ביותר שמקיפה את העולם דרך הים. דוברת המשפחה מסרה כי מצבה של הנערה טוב והיא בסך הכל נקלעה לאזור עם תנאי מזג אוויר קשים. עדיין לא ברור האם היא תמשיך במסע או תחולץ

אבי סנדרלנד (AP)

אחרי חשש כבד לחיה, הצליח צוות החיפושים לאתר את אבי סנדרלנד, הנערה האמריקנית בת ה-16 ששמה לעצמה למטרה להיות השייטת הצעירה ביותר שמצליחה להקיף את העולם דרך הים. מטוס אוסטרלי באוויר הצליח ליצור איתה קשר ודוברת המשפחה מסרה: "מצבה טוב".

בלב האוקיינוס ההודי החל הבוקר מבצע חיפושים בינלאומי אחר סנדרלנד שיצאה לים לפני כחצי שנה, במטרה לנסות ולהיות האדם הצעיר ביותר שהקיף בכלי שיט את כדור הארץ לבדו ברציפות. צוותי חילוץ יצאו לנסות ולאתר אותה באמצעות ספינות ומטוס אף הוזעק למקום.

סנדרלנד רחוקה יותר מ-3,000 קילומטרים מחופי אפריקה ואוסטרליה ועל פי דיווחים של צוותי החילוץ שני מתקני איתות החירום שהפעילה המשיכו לשדר, בעוד שכלי השיט עליו היא נמצאת נסחף במהירות של כקילומטר לשעה.

על אף החשש לחייה, הביעו בני משפחתה של הצעירה אופטימיות והיו משוכנעים כי ההרפתקה המסוכנת תסתיים בשלום. "יש לה את כל הכישורים להתמודד תחת לחץ", הם הסבירו, שעות לפני שנמצאה סנדרלנד.

 "המטוס הגיע למקום בו היא נמצאת וראה אותה", דיווחו בני המשפחה בבלוג של השייטת הצעירה. "כלי השיט שלה פשוט ניזוק מהגלים הסוערים, אבל הכי חשוב שעל פי הדיווח שלה מצבה בסדר גמור", הוסיפו ההורים.

כעת לא ברור האם בכוונתה של סנדרלנד להמשיך בהרפתקה או שכעת היא תסכים לסיים את המסע ולחלץ עצמה מהאזור. כך או כך, כלי השיט הצרפתי שעושה את דרכו לאזור צפוי להגיע רק בעוד כ-24 שעות.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק