מונדיאל 2010 יוצא לדרך

ההכנות הושלמו ומיליוני אוהדים כבר ערוכים לחגיגת הכדורגל הגדולה בעולם. מונדיאל 2010 יצא לדרך עם טקס מרשים ועכשיו רק נותר לגלות: איזו נבחרת תזכה בגביע המוזהב? שריקת הפתיחה הערב ב-17:00 (שעון ישראל)

אחרי ארבע שנים ארוכות של המתנה סוף סוף זה הגיע: אמש נפתח רשמית מונדיאל 2010 בטקס מרשים ביוהנסבורג בהשתתפות אמנים רבים, בהם שאקירה ו"הבלק אייד פיז".

הערב בשעה 17:00 (שעון ישראל) תשמע שריקת הפתיחה בדרום אפריקה שתיתן את האות ל-32 הנבחרות להסתער על הגביע המוזהב ולמיליוני צופים להיצמד למסכים.

על כר הדשא יתייצבו שחקני הנבחרת המארחת שינסו להכניע את האורחים ממקסיקו. מאוחר יותר, בשעה 21:30 (שעון ישראל) יתמודדו נציגי אורגוואי וצרפת.

החגיגות הגדולות ביבשת השחורה בימים האחרונים רק צוברות תאוצה בכל רחבי המדינה, לרבות בשדות התעופה אליהם זורמים האוהדים של הנבחרות המשחקות בטורניר.

כל מי שנמצא בדרום אפריקה בימים הללו מדבר על כדורגל. אפילו הקברניט אמר "מונדיאל שמח" וכמו שזה נראה, האוהדים הישראלים הכי מעדיפים שארגנטינה תזכה בטורניר. "אני מאוהב בליאו מסי", אמר היום בנתב"ג אחד האוהדים הישראלים שיצא לדרום אפריקה.

לא כולם הצליחו להגיע

בזה אחר זה נחתו היום עשרות מטוסים בנמל התעופה של יוהנסבורג. כולם עמוסים באוהדים נרגשים. בין האוהדים היה גם שחקן הקולנוע ג'ון טרבולטה, שהגיע עם מטוסו הפרטי לדרום אפריקה. משפחה אחרת, מאורוגוואי, נסעה במשך שלוש שנים באמצעות רכבה - עד שהגיעה למדינה הדרומית ביבשת השחורה. בין השאר הגיעו גם מלכות יופי.

ויש גם מי שלא הגיע: 3,000 אוהדים חוליגנים בריטים לא הורשו להגיע לטורניר, וכמה אוהדים אחרים שניסו להתגנב לטיסה לדרום אפריקה - נעצרו רגע לפני שהצליחו. ובין כל הגברים כמעט ונעלמה זיזני, ילדה קטנה, שחקנית כדורגל מוכשרת, שתלווה את שחקני נבחרת אנגליה לכר הדשא.

רוצים לקבל עדכונים על קטעי וידאו נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד על המונדיאל:

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן