ארה"ב: טרנסג'נדרים יוכלו לשנות את מינם מבלי לעבור ניתוח

עד היום טרנסג'נדרים בארה"ב יכלו לשנות את סוג מינם בדרכון רק אם עברו ניתוח לשינוי מין. חוק חדש קובע כעת כי גם מי שלא עובר ניתוח יוכל לשנות את מינו בדרכון, בהצגת טופס רפואי בלבד

חוק חדש בארה"ב יאפשר שינוי המין בדרכון ללא ניתוח (חדשות 2)

בשורות משמחות לטרנסג'נדרים בארצות הברית: חוק חדש וסובלני קובע כי הם אינם חייבים לעבור ניתוח לשינוי מין כדי לשנות את סוג המין שלהם בדרכון. השינוי בחוק יקל על המטיילים הטרנסג'נדרים בנסיעותיהם למדינות שאינן סובלניות כלפיהם.

החל מהיום, טרנסג'נדר שיגיש בקשה להוציא דרכון וירצה לשנות את רישומי סוג המין שלו, יצטרך להראות אישור רפואי בלבד. האישור החתום צריך להעיד על המבקש כי עבר טיפול רפואי הולם על מנת לשנות את מינו, טיפול שלא בהכרח כולל ניתוח לשינוי המין.

סטנדרטים וקווים מנחים

במחלקת המדינה בארצות הברית מסבירים כי ישנם קווים מנחים מה המסמך הרפואי צריך לכלול ושהם מבוססים על סטנדרטים והמלצות מהארגון העולמי המקצועי לבריאות הטרנסג'נדרים.

מרה קייסלינג מהמרכז לשוויון זכויות של הטרנסג'נדרים בארצות הברית, מסבירה מדוע אכן מדובר בצעד חשוב כל כך: "בעבר, כאשר החוק חייב אדם לעבור ניתוח לשינוי מין לשנות את רישומי הדרכון, הדבר העמיד את חייו בסכנה כשהגיע למדינה בה שינוי מין אינו מקובל ואף אסור".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק