אפגניסטן: הטאליבן הוציא להורג ילד בן 7 באשמת ריגול

העימותים האלימים בין הטאליבן באפגניסטן לבין הממשלה ממשיכים, ולא בפעם הראשונה - פוגעים גם בילדים: ילד בן 7 הוצא היום להורג בתלייה לאחר שנשפט על ידי אנשי הטאליבן ונמצא אשם בריגול למען הממשלה המקומית. מוקדם יותר נהרגו 40 אנשים בפיגוע במדינה, רובם ילדים ובני נוער

הרוגים באפגניסטן אתמול (רויטרס)

אנשי ארגון הטאליבן באפגניסטן הוציאו היום להורג ילד בן 7, שהואשם בריגול. הילד נשפט על ידי שוביו ביום שלישי השבוע ובמשפט נמצא אשם בכך שעבד בשירות הממשלה.

בן ה-7 הוצא להורג בתלייה לעיני הציבור בכפר בשם הרטייאן, במחוז הלמאנד במדינה. נשיא אפגניסטן חמיד קראזי גינה את ההוצאה להורג וכינה אותה "פשע כנגד האנושות". הוא הוסיף כי בכירים בממשלתו חוקרים את המקרה.

"איני סבור שיש פשע גדול יותר מזה, שאפילו הכוחות הבלתי-אנושיים ביותר יכולים לבצע", אמר קראזי. "ילד בן 7 לא יכול להיות מרגל. ילד בן 7 יכול להיות רק ילד בן 7, ועל כן לתלות או לירות בילד בן 7 זה פשע כנגד האנושות".

גל אלימות באפגניסטן: 40 הרוגים בפיגוע

לפחות 40 אנשים, בעיקר ילדים ובני נוער, נהרגו מוקדם יותר היום בפיגוע התאבדות באמצע חתונה בדרום אפגניסטן. 77 אנשים נפצעו בפיגוע הקשה, צפונית לעיר קנדהאר. "מחבל מתאבד נכנס למסיבה בה נכחו מאות אנשים ופוצץ עצמו", אמר שוטר מקומי לסוכנות הידיעות רויטרס.

השוטר הוסיף כי רבים מהנוכחים במקום היו קשורים למשטרה המקומית או לצבא. ארגון הטאליבן, לעומת זאת, הכחיש מעורבות באירוע. "אנו מגנים פעולה ברוטלית כזו", אמר דובר הארגון קווארי יוסוף אחמדי. "הטאליבן מנהל ג'יהאד (מלחמת קודש) במטרה לשחרר את העם מידי הכובשים. איך נוכל להרוג אותם?".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות