49% מהאמריקנים: הטורקים אשמים בתקרית המשט

עדיין לא ברור האם להסברה הישראלית יש חלק בתוצאות הסקר, אך התוצאות בהחלט מעודדות: סקר מקיף שנערך בארה"ב מגלה ש-49% מהאמריקנים מאשימים את טורקיה בתוצאות הקטלניות של המשט. למרות זאת, רוב האמריקנים חושבים שיש צורך בוועדת חקירה בינ"ל כדי לחקור את מותם של האזרחים הטורקיים

על חודו של קול: למרות כישלון ההסברה הישראלית בעניין המשט הטורקי שהסתיים בפעולת השתלטות ישראלית ותשעה אזרחים טורקיים הרוגים, רוב הציבור האמריקני מאמין שטורקיה היא האחראית לתוצאות הקטלניות של המשט, כך עולה מסקר שמתפרסם היום בארצות הברית.

הסקר של מכון רסמוסן מגלה כי 49% מהאמריקנים מאמינים שפעילים פרו-פלסטינים על הספינה הטורקית הם האשמים בתקרית. עוד עולה מהסקר קובע כי רק 19% מהאמריקנים מאשימים את ישראל באירוע הקטלני ואילו 32% אחוזים אינם בטוחים על מי צריך להטיל את האחריות. בהמשך לנתונים האלה,  51% מהנשאלים השיבו שיש צורך בוועדת בדיקה בינלאומית כדי לקבוע מי האחראית לאירוע הקטלני.

בישראל יש מי שמברכים על תוצאות הסקר שמראה תמיכה בישראל ומגלה שלמרות הביקורת הבינלאומית כלפי ישראל, מרבית האמריקנים (49%) חושבים שרוב המדינות ביקורתיות מדי כלפי ישראל ורק 21% חושבים שהביקורת על ישראל צריכה להיות יותר נוקשה.

על רקע הגינויים של ישראל מצד מדינות שנחשבות ידידות של ישראל, מעודד לשמוע תמיכה מצד ארצות הברית. 33% חושבים שארצות הברית צריכה לתמוך בישראל אפילו יותר. לעומתם, רק 24% ציינו כי הם חושבים שארצו הברית תומכת מדי בישראל, ואילו ל-32% אחוזים אין דעה נחרצת בעניין.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון