20 פצועים במשחק הכנה למונדיאל

משחק הידידות בין ניגריה לצפון קוריאה היום ביוהנסבורג הסתיים בהרבה דם. המוני אוהדים צבאו על השערים ורמסו זה את זה. המשטרה זיהתה את הבעיה וסגרה את השערים, אלא שאז ההמון נדחק לכיוון השערים הסגורים. התוצאה הקשה: לפחות 20 פצועים. במשחק עצמו, אגב, ניגריה ניצחה, אבל את האוהדים הפצועים זה כבר לא ינחם

המונדיאל עוד לא החל - אבל האלימות כבר בעיצומה: אלפי אוהדי כדורגל נדחפו היום אל שערי האיצטדיון בדרום אפריקה, לקראת משחק ההכנה בין נבחרות ניגריה לצפון קוריאה. על פי הדיווחים, לפחות 20 בני אדם נפצעו במהומה.

האירוע התרחש באיצטדיון מאקהולונג שביוהנסבורג, איצטדיון שיכול להכיל 10,000 צופים. רבים מהאוהדים שנפגעו לבשו את מדי הנבחרת הניגרית. "הקהל פשוט הסתער עלי ונפלתי על הקרקע", אמר ג'פטה מומבלו, אוהד ניגרי, כשדם ניגר מראשו.

"נפלתי וההמון פשוט קרס מעלי, לקהל היה המון כוח, המשטרה אמרה לי להשאר בסביבה ולהמתין לאמבולנס, ואני עדיין ממתין ", הוסיף הפצוע בשיחה עם סוכנות הידיעות AP זמן רב אחרי שנפצע.

"איש לא עזר לנו"

הבהלה הראשונה החלה ברגע שהשערים נפתחו והאוהדים נכנסו לאיצטדיון. המשטרה זיהתה את הבעיה וסגרה את השערים, אלא שההמון נדחק לכיוון השערים הסגורים. המשטרה נאלצה לפתוח את השערים מחדש, ובשלב הזה ההמונים רמסו את מי שהיה בשורה הראשונה בתור.

אוהדת בשם אומבלי, שלבשה חולצת נבחרת דרום אפריקה, אמרה "חשבתי שאני מתה, הייתי בתחתית הערימה". מיד אחרי המהומה, השערים נסגרו שוב וקהל רב נותר מאוכזב בחוץ. "המשטרה לא מוכנה להגיד כלום, איש לא עוזר לנו", אמר אחד הפצועים מחוץ לאיצטדיון.

על פי הדיווחים, אחד הפצועים הוא שוטר שפונה על גבי אלונקה. המשחק הופסק למשך חמש דקות כשהשוטרים פינו את הפצועים, ולאחר מכן חודש. בסיום המשחק, ניצחה ניגריה את צפון קוריאה בתוצאה 3-1. איגביני יעקובו, ששיחק בעבר בשורות מכבי חיפה, הבקיע את השער הראשון למנצחים.