כואב הלב: השקנאים במפרץ נכחדים

הנפט ממשיך לפרוץ ממצולות מפרץ מקסיקו ומזהם את מי המפרץ ואת מי החופים בדרום ארה"ב. התאונה על אסדת השאיבה בחודש אפריל האחרון גרמה לאסון האקולוגי והזאולוגי מהגדולים שידענו. אחד הנפגעים העיקריים מהדליפה הוא השקנאי החום שנמצא כעת בסכנת הכחדה

כתם הנפט ממפרץ מקסיקו נשטף לחופי דרום ארצות הברית ולאיים הסמוכים והנזק כבר לא נמדד רק במספרים. האיים שהיו בעבר מושבות כינון ומעין גן עדן לשקנאים זוהמו כליל. כעת פעילי ארגונים למען בעלי החיים פועלים להצלת השקנאי החום שנמצא כעת שוב בסכנת הכחדה.

התמונות הטרגיות מהאיים מול חופי לואיזיאנה מראות מאות מבעלי הכנף המנסים לעוף ללא הצלחה כשהם מכוסים בנפט בכל גופם ונראה כי גורלן נחרץ, מה שהביא ארגונים למען בעלי החיים לצאת למשט סיוע מיוחד לשקנאים. "זה מאוד עצוב לראות את האיים והמושבות במצב הזה, זה פשוט עצוב, לכולנו", אומר סם מאריל מהארגון למען ציפורי הבר והדגה בארצות הברית.

רק בשנה שעברה, יצא השקנאי החום מרשימת בעלי החיים הנכחדים וכעת כשהמושבות שלו זוהמו באיי מלכת הדבורים, השקנאי החום שוב ברשימת החיות העומדות בסכנת הכחדה. גופותיהם של לפחות 600 שקנאים חומים נאספו על ידי הפעילים, מה שאומר שעשרה אחוזים מבני המין הזה ששרדו.

BP לא מצליחה לעצור את הדליפה

בינתיים הנפט ממשיך לפרוץ ממצולות מפרץ מקסיקו. בין 12 אלף ל-19 אלף חביות של נפט מזהמות את מי המפרץ מאז התאונה על אסדת השאיבה בחודש אפריל האחרון. למרות הזמן שחולף ענקית האנרגיה BP לא מצליחה לעצור את הדליפה, שגורמת לאסון האקולוגי מהגדולים שידענו.

מינים רבים שחיים אך ורק במפרץ כבר נכחדו תחת הבוץ השחור וכעת הפעילים נאבקים למען חיות הבר ועובדים נגד השעון, כדי לנסות ולהציל את מי שניתן.