לונדון: 5 עצורים במלחמת מים שיצאה מכלל שליטה

1,500 לונדונים ניצלו את יום שישי החמים ויצאו למלחמת מים ענקית שאורגנה ברשת הפייסבוק. מה שהחל כפעילות תמימה של שעות אחר הצהריים נגמר בקרבות עם השוטרים שאף נאלצו לסגור חלק מרחוב אוקספורד. רק אחרי 8 שעות הסתיימה ה"מלחמה" והסדר שב על כנו

דמיינו לעצמכם את המראה הזה: יום שישי, 13:00 בצהריים, הייד פארק במרכז לונדון, 1,500 בני אדם מגיעים לערוך את מלחמת המים הגדולה בעולם שאורגנה בעקבות הודעה בפייסבוק, בזו הלשון: "ברגע שהשעון יראה 13:00 הקרב יתחיל - הרטיבו כמה שיותר אנשים מבלי שתרטבו בעצמכם! האחרון עם חולצה יבשה מנצח!".

אבל כמו מלחמות אחרות, גם המלחמה הזו יצאה מכלל שליטה כשהמשטרה התערבה. זה נגמר באדם אחד שנפצע ופונה לבית החולים וחמישה בני אדם נוספים שנעצרו, ושוחררו לאחר מכן בערבות. בין העבירות שבהן מואשמים החוגגים, אפשר למצוא גניבה והחזקת נשק - למרות שהנשק המדובר הוא אקדחי מים.

הלונדונים הרבים שהגיעו לאירוע ניצלו את השמש החמימה. בהמשך הפך האירוע התמים אלים, במהלכו המשטרה אף נאצלה לסגור חלק מרחוב אוקספורד, אזור הקניות העמוס. רשת סקיי הבריטית דיווחה כי הסקוטלנד יארד הפעילו סעיף בחוק המאפשר להם לחפש אחר חוגגים באזור כדי שיוכלו לעצור אותם.

לא פחות משמונה שעות לקח למשטרה עד שהצליחה להרגיע את הרוחות ולעצור את מלחמת המים שנמשכה עד השעה 21:00. ומה הייתה תגובת המשטרה לכאוס הגדול? "זה נראה כמו משהו שאורגן עם רצון טוב ואז הידרדר".