הוריה של רייצ'ל קורי: יהיו עוד ספינות שיגיעו לעזה

הספינה רייצ'ל קורי שהייתה בדרכה היום לעזה ונעצרה על ידי לוחמי השייטת נקראת על שם פעילת שלום אמריקנית שנהרגה מאש צה"ל בשנת 2003. בראיון מיוחד מארה"ב הם מביעים את התרגשותם מהבחירה בשמה של בתם לספינה ואומרים: "מאוכזבים שהיא לא הגיעה לעזה, אבל יהיו עוד ספינות - הסגר חייב להיעצר"

לא הרבה יודעים מי עומד מאחורי השם "רייצ'ל קורי" שכבש את הכותרות אצלנו ובעולם. הספינה הזו נקראת על שם אמריקנית צעירה שנדרסה למוות לפני שבע שנים בעזה על ידי דחפור צה"לי, כשניסתה לשמש "מגן אנושי" לפלסטינים.

הוריה של רייצ'ל סינדי וקרייג קורי, מרגישים גאווה רבה על כך שהפעילים שבחרו לשבור לפרוץ את המצור הישראלי על עזה בחרו בשמה של בתם. בראיון מיוחד מארצות הברית הם אומרים כי הם מאוכזבים שהמשט נעצר - אך שמחים על כך שלא היו אבדות בנפש.

"ודאי שאנחנו מאוכזבים מכך שחיל הים עצר את הספינה והכניס אותה לנמל", אמרו הוריה של רייצ'ל בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות". "אבל אנחנו בהחלט שמחים שהפעם לא היו אבדות בנפש, למרות שרצינו שהספינה תשוט היישר לעזה".

"יהיו עוד ניסיונות - העולם צופה"

כמו כלי התקשורת, גם הם עקבו בדאגה אחר התקדמות המשט. "מובן שדאגנו לאנשים שהיו על סיפון הרייצ'ל קורי, אבל הבנו את הניסיון שלהם", התוודה אביה של רייצ'ל. "הסגר הוא דבר שאין לקבל, ואני חושב שאנשים יוסיפו בניסיונות להראות זאת לעולם - והעולם צופה".

בסך הכל הם תומכים במאבק שמאחורי המשט ושמחים ששמה של בתם מייצג את אחת הספינות בו. "זכינו לכבוד גדול כששמענו שהספינה נקראה על שם רייצ'ל, על שם בתנו", סיפרו ההורים בהתרגשות. "אנחנו מבינים שיש צורך לשבור את מה שהעולם רואה בו סגר בלתי חוקי, מצור בלתי חוקי, ולפיכך זה היה מרגש מאוד בשבילנו".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון