צפו: פעילי המשט מתקבלים כגיבורים

מאות הפעילים הזרים שהיו על המשט לעזה גורשו לטורקיה והתקבלו כגיבורים של ממש. בין אלפי המברכים היה גם שר החוץ הטורקי שדרש מישראל לערוך חקירה בינלאומית. צפו בקבלת הפנים החגיגית למתפרעים

אחרי לחץ בינלאומי חסר תקדים שחררה הלילה ישראל את כל משתתפי המשט הזרים, למעט כמה בודדים שעדיין מאושפזים בבית החולים.

הפעילים שנחתו באיסטנבול ובאנקרה התקבלו בקריאות עידוד ושמחה, כאשר הציבור הטורקי והשלטונות מתייחסים למתפרעים כאל גיבורים. גם בכירי הממשל, בהם שר החוץ, הגיעו לקבלת הפנים החגיגית שנערכה בשדות התעופה.

במהלך הלילה האחרון איסטנבול כולה לבשה דגלי פלסטין כדי להזדהות עם המאבק נגד ישראל, וההרגשה ברחובות היא שמדובר בניצחון לכל דבר.

הפעילים הראשונים שנחתו הלילה היו אלו שנפצעו במהלך העימות עם חיילי השייטת על הספינה. הם הועברו על ידי מטוס צבאי מיוחד. אחר כך הגיעו שאר הפעילים ובמקביל הורדו ארונותיהם של ההרוגים מהמשט. כל הפצועים הועברו ישירות לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים באנקרה ואיסטנבול. 

 תיעוד: הפעילים מתכוננים להגעת צה"ל

אך אתמול נחשפו תמונות שלא ישמחו כלל את פעילי המשט. בסרטון שפרסם דובר צה"ל ניתן לראות את ההכנות שביצעו הפעילים על סיפון ה"מרמרה" לפני הגעת כוח חיל הים.

בתמונות שצולמו ממצלמת האבטחה שהוצבה על הסיפון ניתן לראות את האנשים מתכוננים ואוחזים באלות ומוטות כהכנה להגעת החיילים. בתיעוד נראים כלים שונים ששימשו ככל הנראה להתקפת לוחמי השייטת ביניהם אלות, מוטות וצינורות.

כשמבחינים אנשי המשט בספינות חיל האוויר מתקרבות, הם אוחזים ומניפים אלות ברזל. למרות החשש שהיה לחיי החיילים הונחו הכוחות לא לפתוח באש לעבר הפעילים.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על  זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות