ותפער הארץ את פיה - ותבלע בניין

גוואטמלה: בולען ענק נפער בצומת רחוב בעיר הבירה ובלע בניין בן 3 קומות. יותר מ-140 בני אדם נהרגו עד כה בשיטפונות הסופה אגאתה שהציפה את מרכז אמריקה, וכוחות ההצלה מחפשים אחר ניצולים ברחובות העיר שכוסו במים בגובה של יותר ממטר

סופה טרופית עזה סחפה אתמול את מרכז אמריקה, אחרי שהביאה עמה גשמים עזים שגרמו למותם של יותר מ-140 אזרחים. אחד מנזקי הסופה הוא בולען ענק בעומק 60 מטרים שנפער במרכז בירת גוואטמלה. התקשורת המקומית מדווחת שהבור הענק שנוצר גרם לקריסה של מספר מבנים, והעלים בתוכו בניין שלם בן שלוש קומות.

הסופה - שזכתה לכינוי 'אגאתה' - היא הסופה הראשונה בעונת ההוריקנים של 2010. הגשמים העזים הציפו את רחובות גוואטמלה סיטי והגיעו לגובה של יותר ממטר. מלבד בגוואטמלה, הסופה הכתה גם בהונדורס, בדרום מקסיקו ובאל סלבדור. כוחות הצלה המקומיים מחפשים אחר ניצולים נוספים ומדווחים על יותר מ-50 בני אדם שנעדרים בשיטפונות.

תושבי המחוז הצפוני בגוואטמלה סיטי נדהמו למראה הבולען הענק שנפער בקוטר של 30 מטרים בצומת הרחובות בעיר, והביעו את זעמם על מערכת הניקוז הירודה.

מתברר שזו לא הפעם הראשונה שהאדמה פוערת את פיה במרכז אמריקה, תופעה המתרחשת גם אצלנו באזור ים המלח. בשנת 2007 הופיע בולען דומה בגוואטמלה וגבה את חייהם של שלושה בני אדם.