שרדו את המשט ומספרים על הזוועות

פעילי המשט ששבו לביתם לאחר ששוחררו ממעצר הם גיבורי היום. הסיפורים שלהם על המעצר באשדוד ועל ההשתלטות הספינה מבעירים שוב את את הזעם כלפי ישראל. "כבר בתחילת המסע, ישראל ניסתה להפריע לשיירת הסיוע שלנו", מספרת אחת הפעילות הטורקיות

עדויות מהמשט שהסתבך בלב ים: הפעילים שהיו על סיפון הספינות בדרכן לעזה מתחילים לשוב אט אט לארצות מוצאם. כעת, יותר מיממה לאחר התקריות האלימות בין חיילי השייטת למפגינים מספרים אנשי המשט את הגרסה שלהם לכל מה שהתרחש.

נילפור, שהיתה על הספינה "מרמרה" יצאה למשט יחד עם בנה בן השנה. "התחבאתי בחדר יחד עם הילד שלי והיו יריות בכל מקום. החיילים נחתו על גג הספינה, ראינו את הכל, פצצות גז, רעשי הפיצוצים", היא משחזרת.

לאחר שהגיעה עם הספינה לנמל אשדוד, נילפור הסכימה שיגרשו אותה. לטענתה התנאים במעצר היו קשים מידי עבור בנה. אך גם כאשר פעילי המשט כבר הוצאו מחוץ לגבולות המדינה, הסיפורים שלהם שמזינים את הדיווחים ברשתות התקשורת מציתים היום שוב מהומות באנקרה ובאיסטנבול.

הפעילים ששבו הביתה הם ללא ספק גיבורי היום, שהצליחו לשרוד את ההשתלטות של צה"ל ואת המעצר באשדוד. "כבר בתחילת המסע, ישראל ניסתה להפריע לשיירת הסיוע שלנו, הם לא מסרו שום מידע - גם לא למשרד החוץ הטורקי , אנחנו לא יודעים כמה אנשים מתו וכמה נפצעו", טוענת נילפור .

אך למרות החוויות הקשות טוענת נילפור כי היא מוכנה לצאת למסע הזה שוב. "פשוט פחדתי לגורל הילד שלי. אני מקווה שהוא מספיק צעיר כדי לא לזכור דבר ממה שקרה, אבל אם יצא משט נוסף, אני לא אהסס לצאת עליו שוב - יחד עם ילדי".

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות