צפו: מי גלגל את הגבינה שלי?

מה גורם לעשרות בריטים לרוץ במדרון תלול ולסכן את בריאותם? תאמינו או לא - מדובר בחתיכת גבינה. המירוץ המסורתי שנערך בכל שנה בבריטניה מושך אליו מתחרים אמיצים שמגיעים רק בשביל הכיף. למרות ניסיונות של המשטרה והרשויות לעצור את התחרות היא התקיימה כמתוכנן. צפו בתמונות

למרות השלטים שטענו כי השנה האירוע מבוטל והמשטרה הבריטית חסמה את הכבישים מסביב - קיימו כמה עשרות בריטים אמיצים את התחרות המסרותית של מרדף אחר הגבינה במדרון תלול במיוחד.

על גבעת קופר במרכז בריטניה, כמו בכל שנה, התאספו הספורטאים המחתרתיים. "עשיתי את זה בפעם הראשונה בשנה שעברה ונהנתי מאוד. היום חזרתי לעשות את זה בפעם השנייה הפעם בצורה לא רשמית", אומר פאול, אחד המתחרים. "זה ממש אירוע מחתרתי כמו שאתה רואה, על פי האנשים שהגיעו לכאן".

המתמודדים התכוננו למקצה היטב. הם הגיעו מוקדם, מתחו שרירים ולבסוף שתו בירה וויסיקי. "כן, כך אנחנו מתכוננים", מסביר אחד המשתתפים" , "זו הגבעה וזה המיץ". שום גורם רשמי לא הגיע לתחרות ההזויה, רק איש עם חתיכת גבינה קטנה ומסורת של 200 שנה. "זה אירוע גדול עבורנו הבריטים, אבל זה טוב לראות אפילו אוסטרלים שמגיעים לכאן", אמר אחד המשתתפים.

האנשים האלה שרצים במדרון התלול מוגדרים בפי הנוכחים בתחרות 'לוחמי חופש'. לטענתם מדובר בחופש לרדוף אחרי הגבינה , כאשר האסטרטגיה המרכזית היא פשוט להיכנע לכוח המשיכה. למרות הסכנות והפציעות הכרוכות באירוע אין שם ביטוח, פיקוח או מקום נוח לנחות בו. אבל המסורת הבריטית ממשיכה בדרכה לפחות עוד שנה, בעקבות הגבינה.

 רוצים לצפות בקטעי וידאו מפתיעים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק