צפו: הפגנה אלימה נגד ישראל בפריז

הפגנות אלימות הגד ישראל גם בפריז: מאות מפגינים התפרעו הערב סמוך לשגרירות ישראל בצרפת. משטרת פריז נאלצה להשתמש ברימוני גז מול קהל זועם שקרא לנתק את הקשרים עם ישראל. המפגינים השליכו אבנים ונשאו שלטים בגנות הפעולה שקיבלה את הכותרת "הסתבכות בלב ים". כך זה נראה

משטרת פריז נאלצה להשתמש הערב באמצעים לפיזור הפגנות וברימוני גז מול קהל זועם של כ-1000 מפגינים שהתפרעו סמוך לשגרירות ישראל בצרפת. המפגינים השליכו אבנים ונשאו שלטים בגנות הפעולה שקיבלה את הכותרת "הסתבכות בלב ים".

המפגינים, רובם מוסלמים או מהגרים ממדינות ערביות, התעמתו עם השוטרים וניסו לפרוץ את שערי השגרירות. לאחר מספר דקות של עימותים אלימים השוטרים נאלצו להגיב בירי של רימוני גז והשתמשו באלות.

רק אחרי שהמפגינים התרחקו וניצבו במרחק של כמאה מטרים מהשגרירות, השוטרים הניחו להם להמשיך בהפגנה - שמצטרפת לרבות אחרות שהתקיימו היום ברחבי אירופה.

מספר מפגינים בפריז פונו לבתי החולים אחרי ששאפו גז או נפצעו ממכות השוטרים. במהלך השבוע הקרוב. מתכננים ארגונים פרו-פלסטינים להמשיך ולהביע את מחאתם מול שגרירויות ישראל בכל רחבי העולם במטרה להעביר מסר ברור נגד המדיניות הישראלית, מתוך שאיפה להביא להחמרה במעמדה הבינלאומי של ישראל.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

גם אירופה נגדנו? צפו בדיווח מההפגנות מלונדון 

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק