צפו: דיווח מלב המהומות בטורקיה

עורך חדשות החוץ של חדשות 2, ערד ניר, מביא את התמונות מלב ההפגנות נגד ישראל באיסטנבול. אלפי אזרחים טורקים זועמים מתקשים לעכל את מותם של פעילי המשט ודורשים שישראל תשלם את המחיר. צפו בדיווח המיוחד מאיסטנבול

אזרחי טורקיה אינם סולחים לישראל: אלפים יצאו במהלך היום לרחובות כשהם נושאים שלטים בגנות ישראל ופעולת ההשתלטות על המשט. הטורקים מתקשים לקבל את העובדה כי אזרחי מדינתם נהרגו על הסיפון ותוקפים בחריפות את ישראל.

 מפגינים שהתגודדו ליד שגרירות ישראל באיסטנבול חוזרים ומאשימים את ישראל בכל החולאים שבעולם. בין השלטים שהונפו במקום נראו כתובות "לעזאזל עם ישראל " ו-"ישראל פושעי מלחמה". גם אנשי הממשל והציבור התאחדו כולם והתקיפו את ישראל על פעולותיה במהלך המשט.

גורמים במדינה טוענים כי הזעם כלפי ישראל איחד את כל הזרמים במדינה, שטוענים כי הכעס כלפי ישראל חוצה היום את כל הגבולות וכל המערכות.

העולם הערבי בסערה

המוני מפגינים בבירות שונות בעולם הערבי יצאו לרחובות במחאה על מותם של הפעילים על המשט הטורקי. במקביל למהלכים המדיניים ולהזמנת שגריר ישראל לבירורים במצרים ובטורקיה, המוני מפגינים ופעילים פרו פלסטינים יצאו למרכזי הערים להפגנות תמיכה עצומות במשתתפי המשט.

בבירות, בירת לבנון, יצאו מנהיגים דתיים, תלמידי בית ספר ומאות פעילים נוספים יצאו להפגנה המונית וקראו "מוות לישראל", כשהם מחזיקים בתמונות של השייח' ראאד סלאח ובשלטי תמיכה בפלסטין ובאזרחים ברצועת עזה.

ההפגנות בטורקיה הפכו לתקריות אלימות

גם בבירה הירדנית התרכזו מאות מפגינים מול משרד ראש הממשלה ודרשו לנתק את הקשר עם "המדינה היהודית". בהפגנות בעמאן השתתפו ארגוני עובדים, אנשי דת מוסלמיים ואנשי תנועות וארגוני שמאל בינלאומיים.

באיסטנבול נערכה הפגנה בהשתתפות עשרות אלפי מפגינים, דגלי פלסטין וכרזות נגד ישראל. במקביל להחזרת השגריר הטורקי למדינה, התקיימו הפגנות גם בבירה אנקרה, מול בית השגריר הישראלי. ההפגנות שנערכו באיסטנבול מול הקונסוליה הישראלית, הפכו תוך זמן קצר לעימותים אלימים אחרי שהמפגינים הזועמים התקיפו את השוטרים ואת המאבטחים סביב המוסדות הישראלים.

מלבד ההפגנות על כישלון המשט נרשמו גם ביטויי זעם ברצועת עזה: עשרות תושבים שציפו לקבל את הספינות בטקס מיוחד, השליכו אבנים לעבר מעברי הגבול. כמו במדינות השכנות, גם שם נרשמו קריאות נאצה נגד מדינת ישראל.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק