הפתרון למשבר הכלכלי בלטביה: מצעד בלונדיניות

ללטבים יש פתרון למשבר הכלכלי החריף - מצעד בלונדיניות. המצעד יוצא הדופן, שצעד לראשונה בשנה שעברה והמשיך גם השנה בעקבות ההצלחה, זוכה לביקורות חריפות מצד ארגוני נשים ברחבי אירופה. נשיאת איגוד הבלונדיניות הלטבי דווקא מרוצה מהיוזמה. כך זה נראה

הבלונד שולט: מאות צעירות בלונדיניות מלטביה גדשו אתמול את רחובות הבירה ריגה למצעד של אופטימיות, כדי לשפר את המצב הרוח הלאומי בימי המשבר הכלכלי הכבד. כיאה לבלונדיניות מזרח-אירופאיות, היו הלטביות הצעירות לבושות בשמלות ורודות חושפניות ונעלו נעלי עקב.

מצעד הבלונדיניות התחיל בשנה שעברה והיה אמור להיות אירוע חד פעמי, אבל בגלל ההצלחה האדירה שהוא זכה לה, החליטו המארגנים לערוך אותו גם השנה. הפעם ייערך המצעד במשך יומיים, וגם אם הוא לא יוציא את הלטבים מהמשבר - אין ספק שהוא יצליח להוציא אותם ממצב הרוח המדוכדך.

כצפוי, זוכה המצעד לביקורות חריפות מצד ארגוני נשים באירופה שטוענים שמדובר בביזוי גוף האישה. עם זאת, נשיאת איגוד הבלונדיניות הלטבי, ארגון שעד היום לא ידענו שהיה קיים, דווקא מתלהבת מקיום המצעד. "זה היה כל כך מתסכל לקום כל בוקר ולקרוא את החדשות הרעות, אז פשוט החלטנו לעשות משהו נחמד", אמרה בבלונדיניות אופיינית.

לטביה חטפה השנה מכה אנושה בעקבות המשבר הכלכלי , לאחר שהכלכלה של המדינה התכווצה ב-18 אחוזים. בישראל, כך נראה, למצעד כזה אין סיכוי לצאת לפועל - גם אם יוקם ארגון לאומי של בלונדיניות.