פייסבוק הודיעה: "נפתח אפליקציה נגד פדופילים"

בעקבות מעצרו של מייקל וויליאמס, דוור אנגלי בן 28 שנעצר בחשד להטרדה מינית של מאות ילדים בפייסבוק , הודיעה פייסבוק כי היא מתכוונת לפעול בנושא. "אנחנו מתכוונים לפתח אפליקציה שתתריע על חשודים בפדופיליה בפייסבוק", אמר דובר מטעם הרשת החברתית

החשוד, מייקל וויליאמס (הסאן)

שוב סערה בממלכה הבריטית. הפעם, לא מדובר באירוע פוליטי או בכוכב כדורגל שסרח אלא בפרשה חמורה של הטרדה מינית. משטרת מחוז קורנוול שבאנגליה עצרה את מייקל וויליאמס, דוור בן 28 שניסה להדיח נערים לבצע בעצמם מעשים מגונים במצלמת האינטרנט. המשטרה אומרת שוויליאמס הודה כי הוא פנה לנערים ברשתות חברתיות שונות, בהן כמובן פייסבוק.

קציני המשטרה שחקרו את וויליאמס טענו כי הוא מסוכן לציבור, ולכן ביקשו להאריך את מעצרו עד לתום ההליכיים המשפטיים נגדו. "הוא עבריין מסוכן, מאוד מתוחכם ומאוד אמין", אמרו החוקרים לכלי התקשורת בבריטניה. גורמים המקורבים לחקירה הוסיפו כי וויליאמס פנה ככל הנראה למאות ילדים מאז שנת 2005.

בעקבות הפרשה הודיע ריצ'רד אלן, דובר פייסבוק, כי הרשת החברתית שוקדת בימים אלה על הקמת אפליקציה חדשה דרכה יוכלו להתלונן נערים כנגד אנשים בעלי התנהגות מחשידה. "אנחנו רוצים לקשר בין הרשות להגנת הילד בבריטניה לבין הפייסבוק. אנחנו מעריכים שהרשות, שהיא מקצוענית אמיתית בכל הנוגע לטיפול בילדים, תדע להגן עליהם בצורה נאותה.

 רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק