65 הרוגים ו-200 פצועים בפיגוע רכבות בהודו

ארבעה מטעני חבלה שהתפוצצו על מסילת רכבת משא גרמו לה לרדת מהפסים – ולהתנגש ברכבת שבאה ממולה. לפחות 65 בני אדם נהרגו, כ-200 נפצעו, עשרות עדיין לכודים בקרונות. במדינה מאשימים את המורדים המאואיסטים באחריות לפיגוע

אסון בהודו, המורדים מואשמים באחריות (חדשות 2)

אסון בהודו: לפחות 65 בני אדם נהרגו ויותר מ- 200 נפצעו לאחר שרכבת ירדה מהפסים והתנגשה ברכבת משא שנסעה מולה. ככל הנראה ארבעה מטעני חבלה שהתפוצצו בעת שהרכבת המהירה נסעה מכלכולתה למומבאי גרמו לתאונה. במשרד החוץ בישראל אמרו הבוקר כי לא היו ישראלים באף אחת מן הרכבות.

עיתונאים שהגיעו למקום מספרים כי כאוס שורר במקום התאונה וניתן לראות חלקי גופות זרוקים מכל עבר. עשרות נוסעים עדיין לכודים בתוך הקרונות המרוסקים, וכוחות ההצלה מנסים לחלצם. הבכי של הנשים והילדים מתוך הקרונות הולך ודועך ואנשי צוות הרכבת עדיין מנסים לחתוך דרך המתכת ולחלץ אותם", סיפר הבוקר אחד העיתונאים.

המשטרה המקומית הטילה את האחריות לפיגוע על המורדים המאויסטים במדינה. הפיצוץ אירע באזור מדינת ג'ארגרם שבהודו, מקום הידוע שיש בו נוכחות גדולה של המורדים. התנועה המאויסטית נלחמת על זכויותיהם של העניים וחסרי האדמות, ולאחרונה הגבירה את פעילותה בעיקר נגד האוכלוסייה האזרחית בהודו ובפקיסטן.