החזייה חוגגת 100 שנות תמיכה

אחרי 100 שנה, החזייה הפכה לחלק בלתי נפרד, כמעט מכל מלתחה. מה שהתחיל בשתי מטפחות בד – הפך היום לבגד עליון שאי אפשר בלעדיו. ולמרות חשיבותה, מתברר שרוב הנשים לא לובשות את מידת החזייה הנכונה

קבוצת תמיכה: ברור לכלום מדוע החזיות הפכו לתעשייה שמגלגלת מאות מיליארדי דולרים בשנה. היא שימושית, אופנתית ובואו נודה בזה - גם מגשימת פנטזיות. עכשיו החזייה חוגגת 100 שנים של תמיכה.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמובן שבימים אלה "רב הגלוי על הנסתר". הודות למדונה ולליידי גאגא החזייה היא פריט לבוש עליון, אבל מתברר שיש עדיין דברים שאינם ידועים על פריט הלבוש הנשי. כולנו, אפילו הגברים מכירים את המידות A,B,C ו-D. אבל הגודל הגדול ביותר למעשה הוא O, אולי בגלל התגובה של מי שעיצב את החזייה עבר גודל החזה הזה - "אוי מי גודנס".

החזייה הראשונה כפי שאנו מכירים אותה כיום, הומצאה על ידי מארי פלפס ג'ייקוב בתחילת המאה הקודמת, והפכה לפריט לבוש מקובל רק באמצע המאה ה־20. אחרי מאות שנים של עינויים, אשת העסקים בת ה-19 המציאה דרך טובה יותר לתמוך בחזה - ושתי מטפחות משי תפורות יחדיו הפכו לחזייה הרשמית הראשונה.

רוב הנשים לא לובשות את מידת החזייה הנכונה

משם התעשייה רק פרחה: גדולות, קטנות, מתנפחות, מניפות, מרופדות, נפתחות מלפנים ומאחור, בלי ועם כתפיות ועוד ועוד. אבל למרות בד הלייקרה והחדשנות, זה נראה כאילו רוב הנשים עדיין לא יכולות לענות על שאלה אחת פשוטה כמה נשים לובשות חזייה בגודל הנכון? בדיקות שנערכו מצאו שתשע מכל עשר נשים לא לובשות את גודל החזייה הנכון.

בשנות ה-60 הגיעה המהפכה: "כלוב זהב הוא עדיין כלוב" זעקו הנשים שרצו יותר שוויון, אבל למען האמת , אף חזייה לא נשרפה בהפגנות ההיסטוריות לזכויות האישה - זו הייתה רק הכותרת שתפסה ועלתה באש. אבל הרגע הבלתי נשכח של החזייה - או יותר נכון של חסרונה - התרחש במופע המחצית של הסופרבול ביוסטון בשנת 2004. המופע נחתם בחשיפת החזה של הזמרת ג'נט ג'קסון על ידי ג'סטין טימברלייק לעיני מיליונים ברחבי העולם, והותיר את הצופים ללא נשימה.