האם ג'ק המרטש של המאה ה-21 נתפס?

משטרת יורקשייר בבריטניה מאמינה שלכדה היום את האיש שהטיל אימה על הפרוצות של המחוז בשנים האחרונות - גבר בן 40 נחקר הערב אחרי שבימים האחרונים מטייל גילה חלקי גופות צפות בנהר האייר

הפרוצות מיורקשייר שנרצחו (SKY)

בתום מצוד נרחב עצרה משטרת בריטניה גבר בן 40 בחשד שרצח באכזריות שלוש פרוצות. המשטרה מצאה חלקי גופה בנהר בעיר שיפלי שבמערב יורקשייר, עכשיו המשטרה בודקת האם האיש שבידם, הוא האיש שחיסל את הפרוצות.

הפרוצות הן סוזן בלמירס בת ה-36 מאזור אלרטון, נעדרת מיום שישי, שלי ארמיטאג' בת ה-31, שנראתה לאחרונה בסוף אפריל באזור החלונות האדומים של העיר וסוזן ראשוורת', פרוצה נוספת בת 43 שנעדרת כבר מספר חודשים. כולן על פי החשד נפלו קורבן לגבר שנעצר, שכבר זכה לכינוי ג'ק טריפר של המאה ה-21.

החוקרים בודקים אם האיש קשור גם למותן של פרוצות נוספות ברחבי המדינה בשנים האחרונות. "זו חקירה מאוד קשה, חקירת מותן של שלוש הנשים שנעלמו - כולן עבדו בתעשיית המין. כרגע אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי לחשוף עוד פרטים על הפרשה", אמר מפקד המשטרה בשיפלי פקד אקטר. "אנו עומדים בקשר עם בני משפחתן של הנשים שנעדרו, הן יסייעו לנו לוודא שבאמת מדובר בנשים האלה".

על פי דובר משטרת מערב יורקשייר, שאריות הגופות נמצאו על ידי מטייל שראה אותן צפות בנהר אייר. כתבת רשת סקיי אמרה שלמקום בו נמצאו חלקי הגופות הגיעו גורמים מהבכירים ביותר במשטרה הבריטית.

בבריטניה, כאמור, כבר מכנים את האירוע - "ג'ק המרטש משיפלי". ג'ק המרטש הוא רוצח סדרתי מסתורי שרצח פרוצות בלונדון ב-1888. גם ג'ק, כמו רוצח הנוכחי נהג לבתר את גופות קורבנותיו.