רשימת המרצים המרוויחים ביותר בעולם

דקה אחת של הרצאה של טוני בלייר עולה 8,600 דולרים, ודונאלד טראמפ לוקח כ-1.5 מיליון דולרים בעבור הרצאה. העיתון "טיימס" דירג את רשימת אישי הציבור שמרוויחים הכי הרבה כסף בעבור הרצאה קצרה שהם מעניקים מול חברות פרטיות

ביל קלינטון. כל מילה - זהב (רויטרס)

חברות פרטיות, ארגונים פוליטיים וגופים אחרים מחפשים דרכים מגוונות לפתח את עצמם, ולשם כך מוכנים לשלם הון תועפות. אחת הדרכים לעשות זאת היא "להשכיר את שירותיהם" של אישי ציבור ידועים, ולהביאם להרצות בפני חברי הארגון. אותם מרצים אורחים הספיקו כבר לעשות הון עתק מהרצאות שכאלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתון "טיימס" הלונדוני דירג השבוע את 11 אישי הציבור שמרוויחים הכי הרבה כסף מהרצאות פרטיות. כך למשל מרוויח טוני בלייר ראש ממשלת בריטניה לשעבר לא פחות מ-8,600 דולרים לדקה אחת על פי חישוב סתמי.

מרוויחן גדול אחר הוא ביל קלינטון: מי שכיהן בעבר כנשיא ארצות הברית הרוויח בין השנים 2001-2005 31 מיליון דולרים רק מהרצאות פרטיות. גם שרה פיילין שלשלה לכיסה סכומים המוערכים בשש ספרות כתוצאה מאותו "עיסוק".

טראמפ, ג'וליאני גם ארמסטרונג

על פי הנתונים שפורסמו בעיתון "טיימס", עולה כי דונאלד טראמפ מוביל את הרשימה עם מיליון דולרים וחצי בעבור הרצאה אחת. מייד אחריו קלינטון הבעל (בין 150-450 אלף דולרים), ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני (270 אלף דולרים) וטוני בלייר (250 אלף דולרים).

מייד אחריהם ברשימה: שרה פיילין, לאנס ארמסטרונג ואל גור - כל אחד מרוויח כ-100 אלף דולרים בעבור הרצאה אחת.