עד כמה שיגעה אותנו "אבודים"?

יום לא קל עבר אמש על חובבי הסדרה "אבודים": הם לא ענו לטלפונים, אטמו את אזניהם בעבודה ועשו כמיטב יכולתם כדי שלא להיקלע בטעות לשיחת מסדרון בנושא פרק הסיום ששודר בכל העולם בשעה אחידה. "התחלתי להרגיש חלק מהסדרה", אומר אחד הצופים השרופים

זה לא "אמריקן איידול", אך אמש ניתנה לנו הוכחה נוספת לכוחה של תכנית טלוויזיה מוצלחת: הפרק האחרון של הסדרה "אבודים", התופעה הנדירה בטלוויזיה, שודר אמש בשעה אחידה בכל רחבי העולם - וגרם ללא מעט ביקורות. בבריטניה, למשל, שודר הפרק בשעה חמש לפנות בוקר.

אלו שלא יכלו לצפות בפרק האחרון בזמן אמת הקליטו אותו, ובילו את כל היום בעבודה כשהם נלחמים בצורך העז לחפש ב"גוגל" מה היה תוכנו. הם ניתקו טלפונים כדי שאיש לא ידבר איתם על זה ואטמו את האוזניים שמא ייקלעו לשיחת מסדרון שתעסוק בנושא.

"התחלתי להרגיש חלק מהסדרה"

אך לאחר שצפו בו, הבינו שהחוויה השתלמה. "אני חושבת שהיה שווה לחכות", סיפרה אחת הצופות המושבעות בסדרה. "אהיה מופתעת לשמוע על מעריצים שנותרו מאוכזבים". צופה אחר מספר: "השקעתי כל כך הרבה זמן מחיי עד שהתחלתי להרגיש חלק מהסדרה".

הסדרה הייתה הפקת הטלוויזיה היקרה ביותר שנעשתה אי פעם -כ-10 מיליון ליש"ט. הסדרה נמשכת 121 פרקים, יותר מחמש שנים, ומחצית מעשרים החיפושים הפופולריים ב"גוגל" היו תחת השם "אבודים". כעת מתקשים הצופים השרופים לעכל כיצד יעבירו שעות מול הטלוויזיה, בידיעה שהתכנית לא תשודר עוד.