צפו: כלבים תופסים גלים בסן דייגו

אנשי יחידת הכלבנים של קליפורניה מצאו דרך מקורית לאסוף תרומות ליחידה. בסוף השבוע האחרון נערכה בפעם החמישית תחרות הגלישה השנתית – לכלבים. הגולשים על ארבע מקבלים ניקוד על סגנון, על יציבות ועל הזמן שהם מצליחים להישאר על הגלשן

סוף השבוע האחרון סימן את תחילת עונת גלישת הגלים בקליפורניה, אבל במקום לראות את גופם החטוב והמשורטט של גולשים זהובי שיער, מי שכיכבו על הגלשנים היו דווקא הכלבים. כמו בכל שנה בחמשת השנים האחרונות 60 נבחנים מגיעים לחופי סן דייגו כדי לתפוס גלים.

התחרות לא נועדה רק להנעים את זמנם של הכלבים או הצופים. מארגני התחרות מגייסים כספים באירוע ליחידת הכלבנים המיוחדת של משטרת קליפורניה. הכלבים מקבלים ניקוד על סגנון, על יציבות ועל הזמן שהם מצליחים להישאר על הגלשן. "גלישת כלבים דורשת מהכלבים לא רק יכולות שיווי משקל, אלא גם ביטחון בבעלים - זהו ספורט כלבים ייחודי, זה עוזר מאוד לבניית ביטחון בין הכלב לבעליו", אמר אחד המארגנים.

קבוצות מעריצים בפייסבוק ואתרים משלהם

התחרות, למרות שהיא נראית הזויה שלא בטוח עד כמה הכלבים נהנים להשתתף בה, מושכת הרבה מאוד תשומת לב והכלבים זוכים ברגעי התהילה שלהם - אלה שמגיעים לתחרות הזו בכל שנה זוכים לאתרים מיוחדים ברשת וכמובן - קבוצת מעריצים בפייסבוק ואפילו ספונסרים.

המנצחת בתחרות הגלישה לשנת 2010 היא אבי, כלבה מעורבת בת ארבע שלא רק הצליחה למצות את הגל עד קיצו, אלא באמת נראתה כאילו היא ממש נהנית מהאירוע.