קרב שוורים: הלוחם שופד על קרן השור

הקריירה המפוארת של לוחם השוורים המפורסם חוליו אפאריסיו הגיע לסיומה בדרמה גדולה שהתרחשה השבוע בספרד. גם הצופים הוותיקים התקשו להסתיר את תדהמתם למראה הלוחם שנתלה בגרונו על קרן השור. המטאדור פונה לביה"ח במצב אנוש, שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו, אבל כמו השור, שחוסל בתום הקרב, גם הוא כבר לא יחזור לזירה

רבים ברחבי העולם טוענים שמלחמת שוורים דומה יותר להתעללות בבעלי חיים מאשר לספורט, אולם התיעוד שלפניכם מציג התעללות לא בשוורים - אלא במטאדור.

חוליו אפאריסיו, אחד מלוחמי השוורים המפורסמים והמצליחים בספרד, נפצע השבוע באורח אנוש לאחר ששור נגח בלסתו ושיפד את גרונו באמצעות הקרן שעל ראשו במהלך הקרב. המראה המחריד של הלוחם התלוי על קרן השור הותיר בהלם גם את ותיקי הצופים שרגילים למראות קשים ב"ספורט" הזה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?

"הקרן חדרה דרך הגרון ללשון ולחלק העליון של הפה", אמר אחד הרופאים שטיפל בלוחם השוורים לסוכנות הידיעות AFP, ולמרבה המזל - לאחר ניתוח חירום בחדר המיון הצליחו הרופאים לייצב את מצבו של אפאריסיו.

מלחמות השוורים נערכות השבוע במסגרת פסטיבל 'סן איסידרו', המהווה את תקופת השיא בעונת מלחמות השוורים בספרד. הקרב האחרון התרחש בכיכר וונטאס מול עיניהם ההמומות של 24,000 צופים.

גורלו של השור היה אפילו מר יותר, כיוון שהמטאדורים הנוספים בזירה חיסלו אותו בזירה מיד אחרי הפציעה הדרמטית של הלוחם.