המטפס הצעיר ביותר הגיע להר הגבוה ביותר בעולם

ג'ורדן אלכסנדר רומרו אמנם רק בן 13 – אך מחזיק החל מהיום בתואר המטפס הצעיר ביותר שכבש את פסגת ההר הגבוה בעולם – האוורסט. כשהוא מלווה באביו, הודיע הבוקר בשיחה לווינית שהגיע לפסגת ההר בגובה של 8,848 מטרים

המטפס הצעיר ביותר הגיע להר הגבוה ביותר בעולם (חדשות 2)

הגיע לפסגת חייו: ג'ורדן אלכסנדר רומרו בן ה-13 מארצות הברית הצליח לשבור שיא גינס ולהפוך לאדם הצעיר בהיסטוריה שהצליח לכבוש את פסגת ההר הגבוה בעולם - האוורסט. בשיחה מרגשת שערך בטלפון לוויני, הודיע המטפס הצעיר שהגיע לפסגת ההר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?

רומרו מקליפורניה רק בן 13 אמנם, אך כבר בגיל 10 הצליח לטפס עד פסגת הר הקילימנג'רו שבטנזניה, בגובה 5,895 מטרים. שנה מאוחר יותר הגיע גם לפסגת הר מקינלי (6,194 מטרים) באלסקה, וגם לפסגה של ההר אקונקאגווה בארגנטינה (6,926 מטרים) הצליח להגיע.

המטרה: כיבוש הפסגה ב-7 יבשות

כעת, כשהוא מלווה באביו ובת זוגו לחיים, שהינם מטפסי הרים מנוסים כבש רומרו את גם את הפסגה הגבוהה בעולם לאחר שהגיע להר ברכס ההימלאיה המתנשא לגובה 8,848 מטרים. לפני צאתו, סיפר רומרו שהטיל על עצמו משימה: כיבוש הפסגות הגבוהות ביותר בכל אחת משבע היבשות על הגלובוס.

לפני צאתו ל"טיול הבר-מצווה", קיבל רומרו לא מעט אזהרות. לצד ההתלהבות הרבה בארצות הברית מהמטפס הצעיר והשאפתן, רבים הזהירו אותו ואת מלוויו כי הטיפוס לאוורסט, שהסתיים לא אחת באסונות כבדים, מלווה בקור מקפיא, מחסור בחמצן ובסכנה מתמדת ממפולות שלגים מגובה רב. אך בניגוד למאות בני אדם שנספו עד היום בדרך לכיבוש הפסגה, הנער מקליפורניה הצליח לגבור על הקשיים ועשה היסטוריה.