אסון תעופה בהודו: 158 הרוגים בהתרסקות מטוס

מטוס של חברת אייר אינדיה שעשה את דרכו מדובאי ניסה לבצע נחיתה בנמל התעופה של מנגלור בדרום מערב הודו. הטייס פספס את מסלול הנחיתה והתרסק על גבעה סמוכה. שריפה שפרצה בגוף המטוס לא הותירה סיכוי רב ל-169 הנוסעים ואנשי הצוות. רק שמונה בני אדם ניצלו. תושבים מקומיים פינו אותם לבתי החולים באזור

מטוס של חברת אייר אינדיה שעשה את דרכו מדובאי התרסק לפנות בוקר במהלך הנחיתה בנמל התעופה בעיר מנגלור שבמדינת קרנטקה, דרום מערב הודו. על סיפון המטוס היו166 נוסעים ואנשי צוות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?

המטוס מסוג בואינג 737-800 התכונן לבצע נחיתה בשדה התעופה, אך הטייס לא הצליח לבלום את המטוס והחליק עד שהתנגש בגבעה סמוכה. עדי ראייה דיווחו שגוף המטוס התנפץ לשלושה חלקים והחל לעלות באש.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה על 158 נוסעים ואנשי צוות שנהרגו. שמונה מהנוסעים ניצלו מההתרסקות ותושבים מקומיים פינו אותם לבתי החולים באזור. גורמים רשמיים במדינת קרנטקה מסרו כי ביומיים האחרונים ירדו במדינה הגשמים שלפני עונת המונסון, שגרמו לראות לקויה של הדרכים.

מדובר בהתרסקות המטוס הקטלנית ביותר בהודו מאז האסון האווירי בשנת 1996, אז התנגשו באוויר מטוסים של חברות התעופה הסעודית והקזחית ליד ניו דלהי. באותו האסון נהרגו 349 בני אדם.