התיירים האמריקנים השבויים באירן פגשו את אמא

אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא - בייחוד כשהיא אמריקנית ועושה את כל הדרך לאירן האויבת להיפגש עם בנה הכלוא. היום בבוקר נערך באירן מפגש מרגש בין שלוש האמהות של התיירים שנעצרו בשנה שעברה באירן לבית האמהות האוהבות והדואגות. צפו בדמעות ובהתרגשות

שלוש האמהות של התיירים האמריקנים שנעצרו בשנה שעברה באירן בחשד לריגול וחציה בלתי חוקית של הגבול זכו סוף סוף למפגש מרגש עם יקיריהן. לאחר שנסעו במיוחד לטהרן על מנת לראות את הבנים והבת, המפגש סוחט הדמעות נערך הבוקר סמוך לשעה 10:00 (שעון ישראל).

האמהות הנרגשות הגיעו מבעוד מועד לחדר בו נערכה הפגישה כשהן מצוידות בפרחים ועוטות חיג'אב, כיסוי הגוף המוסלמי, מכף הרגל ועד לראש. רגע המפגש היה סוחט דמעות, כאשר כל אם חיבקה חזק את בנה או בתה, בכתה מהתרגשות והגישה לו את זר הפרחים.

ג'ושוע פטאל, שיין באוור ושרה שורד נעצרו ביולי האחרון במערב אירן בחשד שנכנסו באופן בלתי חוקי למדינה. שר החוץ האירני מנושהר מותקי אישר בשבוע שעבר לאמהות לבקר במדינה והנפיק להן אשרת כניסה בתוקף לשבוע בלבד.

לדברי גורמים באירן, ההחלטה נעשתה מתוך שיקולים הומניטרים. בקרוב צפויות המשפחות לארגן פגישה עם בכירים בממשל האירני ולבקש את שחרור התיירים האמריקנים בחזרה לארצם.