עכשיו זה רשמי: גברים משקרים יותר מנשים

מחקר בריטי חדש מגלה את מה שכולנו חשבנו כבר קודם לכן: גברים נוטים לשקר יותר מנשים, אך עושים זאת פחות טוב מהן. מבדיקה מקיפה שנערכה בבריטניה עולה כי גברים נוהגים לשקר על הרגלי השתייה שלהם בעוד שהנשים משקרות על רגשות. ומי לדעתכם משקר הכי הרבה לאמו? קראו ובדקו

משקרות וחשות נקיפות מצפון. אילוסטרציה (חדשות 2)

תודו שאתם לא מופתעים: מחקר בריטי חדש קובע כי גברים משקרים יותר מנשים, ואף חשים פחות אשמה לאחר שהם עושים זאת.

הבדיקה המקיפה, שנערכה עבור מוזיאון המדע בלונדון, כללה 3,000 נבדקים מרחבי המדינה. ממצאי המחקר מראים כי גבר משקר בממוצע שלוש פעמים ביום, שמצטברים ל-1,092 שקרים בשנה אחת. זאת לעומת נשים המשקרות "רק" קרוב לפעמיים ביום.

המחקר מעלה עוד מספר נתונים מעניינים, כמו למשל העובדה כי 25% מהגברים שנבדקו הודו כי הם נוהגים לשקר לאמם, זאת לעומת 20% מקבוצת הנשים שנבדקו. בנוסף, השקר הנפוץ ביותר שגברים מספרים לנשים הוא: "לא שתיתי כל-כך הרבה", והנשים דווקא מנסות להסתיר את רגשותיהן ונוהגות לומר: "לא קרה כלום, אני בסדר".

אך למרות שהגברים משקרים יותר, על פי המחקר, מתברר כי הנשים הן דווקא שקרניות יותר טובות. 55% מהנבדקים טוענים כי נשים מוצלחות יותר בלשקר. עוד עולה, כי בניגוד לגברים, הנשים חשות רע לאחר שהן משקרות. 82% מהנבדקות טענו כי הן חשות נקיפות מצפון לאחר ששיקרו, זאת מול 72% מהגברים.