תאילנד: עוצר צבאי עד יום ראשון לפחות

צבא תאילנד הודיע הבוקר כי העוצר הלילי בבירה בנגקוק וב-20 מחוזות נוספים במדינה יימשך שלושה ימים נוספים. כוחות הביטחון אומדים כעת את הנזקים הכבדים מגל ההצתות שפשט במדינה אתמול. במשרד החוץ ממשיכים לפנות למטיילים הישראלים ולהזהיר: אל תגיעו לתאילנד

המהומות בבנגקוק לא פוסקות: צבא תאילנד הודיע הבוקר כי העוצר הלילי בבירת המדינה ובאזורים נוספים יימשך עד ליום ראשון לכל הפחות. במקביל משרד החוץ פונה לישראלים ומזהיר: צאו מיד מתאילנד.

בבנגקוק התחדשו הבוקר היריות, לאחר שהסתיים העוצר לילי שהוטל על העיר ועל 20 מחוזות נוספים בתאילנד. חיילים תאילנדים ירו הבוקר באוויר לעבר מקדש בבירה לשם הגיעו מפגינים, לאחר שבמקום נמצאו לפחות שש גופות.

כוחות הביטחון אומדים כעת את הנזקים מגל ההצתות והמהומות שפשט במדינה אתמול, וחוששים מפני קריסה של הקניון הגדול ביותר בתאילנד, שנמצא במרכז בנגקוק, לאחר שזה הוצת במהלך ההתפרעויות האלימות.

בשל ההסלמה במצב והחשש להידרדרות נוספת ממליצים במשרד החוץ לישראלים שלא להגיע לבנגקוק ולמחוזות בהם הוכרז מצב חרום. לשוהים בבנגקוק מומלץ להימנע מלהגיע לאזורים מועדים לפורענות.

"זה לא זמן נכון להגיע"

שגריר ישראל בבנגקוק, יצחק שוהם, פנה למטיילים הישראלים המבלים בתאילנד וממליץ להם לעזוב מיד את המדינה. "זה לא זמן נכון להגיע, ולמי שנמצא כבר פה ההמלצה שלנו היא לצאת מתאילנד", אומר שוהם לחדשות 2.

בשל המהומות האחרונות שהתחדשו בבירה בנגקוק, ישנם מאות מטיילים ישראלים נצורים בבתי המלון בעיר. "יש אווירה של מלחמה, תחושה של פחד", סיפר מטייל בבנגקוק לחדשות 2. לדבריו, המראות בעיר מזכירות לו את המלחמה שחווה ברצועת עזה.

קווי הטלפון והאינטרנט ברחבי בנגקוק קורסים לעיתים תכופות בשל העומס הרב, מה שמקשה על התיירים במקום ליצור קשר עם הבית ולהרגיע את המשפחות המודאגות. משרד החוץ פרסם אמש גם הודעה רישמית לפיה על ישראלים להימנע מכניסה לשטח הבירה ולאזור צ'אנג מאי.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק