האם מבריטניה רצחה את ילדיה כדי שלא יקחו לה אותם

חולת נפש או אם מסורה? לאחר שבעלה הואשם במעשי פדופיליה חמורים ונעצר לצורך משפט בבריטניה, חששה ליליאן סמית', שהייתה במנוסה עם ילדיה בספרד, שרשויות הרווחה יקחו אותם ממנה ולכן רצחה את השניים. לצוות הרפואי שהוזעק לבית המלון רק נותר לקחת את גופות הילדים לחדר המתים ואת האם לחקירה במשטרה

סיבת הרצח: כדי להימנע מרשויות הרווחה. אילוסטרציה (חדשות 2)

יומיים לאחר שנחשף דבר הרצח המזעזע של ילדה בת חמש ותינוק בן שנה מבריטניה על ידי אמם בחדר בית מלון בספרד, נחשפת כעת הסיבה למעשה - אמם של הילדים, מורה במקצועה, חששה שרשויות הרווחה יקחו לה אותם ולכן החליטה לרצוח אותם.

גורמים במשטרה דיווחו ל"דיילי מייל" הבריטי כי כאשר התקשרה האם למשטרה והתוודתה שהרגה את ילדיה, היא נשמעה מאוד מבולבלת מהמצב. "מרטין איננו", היא אמרה בדמעות, "ואני עדיין מנסה לסדר את הראש ולהבין מה לעשות".

ליליאן סמית' בת ה-43 בסך הכל ביקשה שיבינו אותה וטענה שעשתה את הדבר הנכון עבור רבקה בת ה-5 ודניאל בן השנה. כעת מתברר כי המשפחה הייתה במנוסה בספרד בשלוש השנים האחרונות לאחר שנגד מרטין, בעלה בן ה-45 של ליליאן, הוגשה תלונה בעניין מספר מעשי פדופיליה בבן משפחה. "הוא לא עשה את זה", הסבירה סמית' למשטרה.

האם למשטרה: "לא הייתה לי ברירה"

סמית', שחששה כי בעקבות ההאשמות נגד בעלה יילקחו ילדיה על ידי רשויות הרווחה, הרגישה כי הפתרון היחיד הוא לחנוק אותם למוות באמצעות שקית ניילון. "לא הייתה לי ברירה. רציתי שאנשים ישמעו את הצד שלי בסיפור", אמרה תוך כדי שהיא חושפת את ההגיון המעוות שלפיו פעלה.

לאחר שלוש שנים של מנוסה מהחוק, במהלכן נולד לשניים דניאל בן השנה, נעצר מרטין בשבוע שעבר על ידי רשויות החוק והועבר לבריטניה להמשך משפטו. ליליאן הצליחה להמשיך להימלט עם שני ילדיה והשתכנה בבית מלון בברצלונה, שם ביצעה את הרצח בחדר 101.

לפני יומיים נמצאו גופותיהם של הילדים בבית המלון בברצלונה לאחר שאמם היא שהזעיקה את השוטרים. עיתון ספרדי דיווח ביום שלאחר הרצח כי חוקרי המשטרה החלו לתחקר את האם מייד לאחר שהגיעו למקום, עוד לפני שפונו גופותיהם של שני ילדיה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק