בעקבות ההצתות: עוצר ברחבי תאילנד

כתב הכניעה אותו העבירו מנהיגי האופוזיציה בתאילנד לממשלה היה ברור וחד משמעי. עם זאת, לובשי החולצות האדומות ממשיכים להתפרע ולהצית אתרים מרכזיים ברחבי העיר. בעקבות המהומות החליטה הממשלה להטיל עוצר על הבירה ולהנהיג צנזורה חמורה על שידורי הטלוויזיה במדינה

המהומות בתאילנד נמשכות: למרות כתב הכניעה של מנהיגי תנועת "החולצות האדומות", תנועת האופוזיציה בתאילנד, ממשיכים פעילים להפר את הסדר ולהצית מספר בנייני תקשורת ומוסדות שלטוניים אחרים ברחבי הבירה בנגקוק. המפגינים הציתו מבנה של תחנת טלוויזיה מרכזית, את בניין הבורסה ואת מרכז הקניות השני בגודלו בדרום מזרח אסיה.

בעקבות המהומות, החליטו בצמרת הממשל בתאילנד להטיל עוצר על הבירה ועל מספר מחוזות נוספים, שיחל בשעה 20:00 בערב (שעון תאילנד), עד לשעה 6:00. "העוצר נועד על מנת לאפשר לכוחות הביטחון להחזיר את הסדר בתאילנד על כנו", אמר שר ההגנה התאי. בסדרת העימותים האחרונה שהחלה ביום חמישי נהרגו 38 בני אדם, והיום נהרג צלם עיתונות איטלקי שנקלע לחילופי האש בין הצדדים.

דובר מטעם הממשלה הוסיף כי על מנת להגביר את השליטה במהומות, הממשלה תגביר את הפיקוח על תחנות הטלוויזיה במדינה וייאסר עליהן לשדר עדכונים או תמונות מהמהומות. "אם הציבור ירצה עדכונים על ההתרחשויות, אנחנו נספק לו את כל המידע שהוא צריך", הוסיף הדובר, באמרה שאפשר לפקפק באמינותה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק