סנטימטר מהמלתעות: החיות הכי מסוכנות

צלם חובב החליט כי הוא רוצה לצלם את מקרוב את הטורפים המסוכנים ביותר בטבע. בכדי לעשות זאת הוא יצא לבדו להרי הרוקי, שם רכש את אמונן של החיות הפראיות כשהוא מצלם אותן בטמפרטורות של 40 מעלות מתחת לאפס. צפו בתמונות עוצרות הנשימה

תמונות התקריב של החיות העוצמתיות שתראו בסרטון הזה נותנות משמעות חדשה למושג "פנים מול פנים עם הסכנה". ג'ונתן גריפיתס סיכן את חייו יום יום במשך 15 חודשים בהם צילם טיגריסים, נמרים, דובים וחתולי בר, כשהוא נמצא רק סנטימטרים ספורים מהם.


"בהתחלה העצבים שלי היו ממש רופפים מהקרבה לחיות כי לא ידעתי למה לצפות", אמר גריפיתס והוסיף, "בגלל שהחיות גדלו בטבע הפראי, כשהייתי בקרבתן הרגשתי פרץ של אדרנלין בכל הגוף".

גריפיתס בן ה-32 קיבל במתנה את המצלמה הראשונה שלו רק שנתיים לפני שצילם את סדרת התמונות המדהימות הללו. ארוסתו קנתה לו את המצלמה בכדי שיוכל לצלם את בנם הראשון, אך ג'ונתן שיצא לצלם בגן החיות המקומי התאהב בצילומי החיות והחליט לעלות מדרגה ולצאת ולצלם חיות טרף בטבע הפראי.

לאחר מחקר קצר שערך, הבין ג'ונתן כי המקום הטוב ביותר לצלם טורפים מסוכנים בעולם הוא הרי הרוקי שבמונטנה, ארה"ב. הצלם יצא לסייר בהרים המושלגים, שם פיתה את חיות הטרף כשהאכיל אותן בשר - עוף בעיקר, וכך תוך מספר ימים רכש את אמונה של כל חיה. ג'ונתן היה כל כך קרוב לחיות המסוכנות כך שהצליח אף לתפוס את הרגע בו אריה ליטף עם כף רגלו את העדשה.

הצלם האמיץ סיפר שכשהתקרב לחיות הטרף הוא ראה את הריר נוזל להן מהמלתעות, אך לא תמיד הצליח לשמור על קור רוח: "יותר מהכול, היה הכי מפחיד לצלם את הנמר השחור", סיפר גריפיתס והוסיף: "הוא ממש גרם לי לחשוש על חיי וחשבתי שהוא יכול לתקוף אותי בכל רגע. זה היה מורט עצבים". גריפיתס והמצלמה שלו שרדו את כל המפגשים המסוכנים ללא פגע וכעת אנחנו יכולים ליהנות מהתמונות הייחודיות של הטורפים.